Головна Економіка Котирування нафти впали до чотирирічного мінімуму

Котирування нафти впали до чотирирічного мінімуму

Котирування нафти оновили чотирирічні мінімуми

Котирування нафти еталонного сорту Brent, яке знизилося ввечері 8 квітня до приблизно 61,5 долара за барель, зафіксувало найнижчий рівень за більш ніж чотири роки. Востаннє ціна на «чорне золото» опускалася до такого рівня в березні 2021 року.

Про це розповідає News IO

Зниження цін на нафту відбувається на фоні обвалу фондових ринків, що розпочався 3 квітня, у день після оголошення президента США Дональда Трампа про запровадження мит проти майже всіх торгових партнерів Вашингтона.

Вплив торговельних мит на ринок

7 і 8 квітня американські фондові індекси намагалися частково відновитися, але в кінці торговельної сесії у вівторок знову відбулося падіння. Причиною цього стало підтвердження Білого дому про збільшення мит проти Китаю на 50% – до 104% загалом. Індекс Dow Jones втратив близько 1%, S&P500 – близько 1,5%, а Nasdaq – майже 2%.

У відповідь на нові імпортні мита США, Китай ініціював процедуру консультацій у Світовій організації торгівлі (СОТ). Пекін оскаржує мита, що набрали чинності в квітні: 10% для всіх країн і 34% для китайських товарів. Китайська сторона вважає, що ці заходи порушують зобов’язання США за Генеральною угодою з тарифів і торгівлі 1994 року, а також за угодами про митну оцінку та субсидії.

Перспективи переговорів

Переговори між сторонами проходитимуть у форматі двосторонніх консультацій в СОТ. Якщо протягом 60 днів не вдасться досягти угоди, Китай може вимагати формування арбітражної групи.

З вересня 2019 року Апеляційний орган СОТ фактично паралізований через блокування призначення нових суддів з боку США. При цьому СОТ не має повноважень нав’язувати свої рішення.

«2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про запровадження торговельних мит щодо більшості торгових партнерів Сполучених Штатів.»

У відповідь на дії США, Міністерство фінансів Китаю також оголосило про запровадження додаткових мит у розмірі 34% на всі американські товари та обмеження на експорт деяких рідкісноземельних металів. Трамп попередив, що, якщо Китай не скасує 34% мита до 8 квітня, Вашингтон запровадить додаткові мита у розмірі 50% на існуючі заходи.