Здійснена в ніч із 13 на 14 квітня атака Ірану на Ізраїль наразі суттєво не вплинула на формування цін на нафту. Станом на 6:45 за Києвом котирування нафти марки Brent становили 90,25 долара за барель, це на 0,21% менше за рівень закриття торгів у пʼятницю, 12 квітня, тобто ще до атаки на Ізраїль.
Ринок позитивно сприйняв відсутність негайної силової реакції Ізраїлю на агресію з боку Тегерана.
На зростання котирувань нафти внаслідок загострення на Близькому Сході сподівалися в Росії.
«До кінця весни, якщо протистояння затягнеться, можна буде побачити 100 доларів за барель і вище, а якщо розвʼяжеться швидко, то ціна нафти все одно коливатиметься в межах 80–90 доларів за барель, оскільки геополітична ситуація на Близькому Сході в будь-якому разі стабілізується не скоро. Для російського бюджету високі ціни на нафту, зрозуміло, вигідні», – розповів економіст Андрій Лобода у розмові з MK.RU.
За його словами, якщо ціна нафти Brent становитиме 100 доларів, то барель російської нафти Urals сягне 85 доларів, через що прибутки російського бюджету перевищать планові показники.
Аналітик фінансової академії Capital Skills Марк Гойхман також заявив про вплив конфлікту на ціну нафти. За словами експерта, ціни можуть досягти пікових значень 2022–2023 років, тобто близько 97–99 доларів за барель. Після врегулювання ситуації вони можуть знизитися до рівня 85 доларів.