Головна Політика конгресмени США пояснили затримку з ухваленням допомоги

конгресмени США пояснили затримку з ухваленням допомоги

by host

Про це розповідає News IO

Підтримка України у Конгресі завжди була, а двопартійні рішення потребували часу для погодження. Так на запитання журналістів про тривалу затримку із ухваленням додаткової допомоги Україні відповіли конгресмени США, які в понеділок прибули із візитом до Києва.

Зокрема, Том Кейн, конгресмен від Республіканської партії, зазначив, що у версії законопроєкту про фінансову допомогу від Палати представників «з’явилось чимало покращень».

Американський чиновник згадав законопроєкт про REPO, який дозволить президенту США конфісковувати та передавати Україні «заморожені» російські активи.

Також він звернув увагу на проголосований Палатою представників США законопроєкт щодо заборони TikTok.

«Усі ці речі та зусилля потребували часу, щоб об’єднатися та знайти двопартійне рішення, яке, як я сподіваюся, до кінця тижня буде ухвалене Сенатом США, а потім буде підписане і набуде чинності вже як закон», – зазначив конгресмен-республіканець.

Водночас конгресмен Білл Кітінг сказав, що у Палаті представників «завжди була велика підтримка» України. Втім, додав, що ухвалення рішень у Конгресі нині затягується.

«Ви, напевно, помітили, що в Конгресі США сьогодні все відбувається не так швидко. І це прикро. Але двопартійний дух, який ми маємо, свідчить про те, що ми можемо виконати роботу. Я завжди відчував, що підтримка України є у Конгресі. І вона була сильною. Насправді вона пробилася через Конгрес, якому навіть іноді важко вчасно підтримати власний бюджет. Тому це (затримка ред.) не пов’язано конкретно з Україною. Це скоріше процедурно було складно, але ми виконали роботу. Ми зробили це разом», – підсумував Кітінг.

Раніше стало відомо, що Сенат США розгляне допомогу Україні 23 квітня

Палата представників Конгресу США під час голосування 20 квітня підтримала виділення допомоги для України.

Законопроєкт про допомогу Україні підтримала більшість конгресменів у Палаті представників. «За» проголосували 311 конгресменів, проти – 112.

Тепер це питання має розглянути американський Сенат і потім підписати президент США Джо Байден.

Загальний розмір законопроєкту щодо допомоги Україні, який ініціював спікер-республіканець Палати представників Майк Джонсон становить 60,84 мільярда доларів. Третина цих коштів, саме 23,2 млрд доларів, залишаться в США та будуть витрачені на поповнення американських запасів.