Про це розповідає News IO
Позиція США щодо обмеження ударів вглиб російської території буде залежати від умов на полі бою, заявив конгресмен-демократ Джиммі Панетта в ексклюзивному інтерв’ю Радіо Свобода під час візиту до Києва.
Відповідаючи на запитання, чому досі залишається така заборона, конгресмен висловив сподівання, що США та їхні політичні радники розуміють, «наскільки важливо не давати Росії можливості сховати свою зброю (якою вони атакують Україну – ред.) за російським кордоном».
За словами Панетти, ця політика змінюється вже нині.
«Я думаю, ми починаємо бачити зміни в цій політиці, які базуються на розумінні того, як Росія діє з тилу. Ми повинні переконатися, що вони не можуть ховатися за лінією фронту, і що якщо вони збираються здійснювати ці атаки – чи то артилерією, чи то КАБами, чи то ракетами, чи то завдавати повітряних атак – ми повинні грати в обороні, а також частково переходити в наступ і проникати вглиб російської лінії фронту», – сказав член Палати представників США.
Також Панетта вважає, що з рішенням України про мобілізацію додаткових військ, а також із понад 60 мільярдами американської допомоги, «почнемо бачити зміни в тому, що відбувається зараз на лінії фронту».
«І, я думаю, що ви були свідками цього під час операції в Росії. Тому, я вважаю, важливо не давати Росії можливостей для її постійних нападів на Україну. Тому, в основному, як і в будь-якому конфлікті, ви бачите зміну стратегій, зміну дозволів і озброєнь. І я думаю, що це буде продовжуватися, щоб домогтися того, що ми дійдемо до моменту, коли умови на полі бою дозволять реалізувати мирний план», – зауважив конгресмен.
Він додав, що єдиний спосіб досягти мирного плану – це враховувати умови на полі бою.
«Тому зараз ми повинні продовжувати зосереджуватися на полі бою», – зауважив Джиммі Панетта.
У Держдепартаменті США і Пентагоні раніше заявили, що українська операція в Курській області Росії не порушує політику США щодо застосування наданого Києву озброєння, і «Україна робить те, що їй потрібно, щоб бути успішною на полі бою».
Зокрема, 8 серпня заступниця речника Міністерства оборони США Сабріна Сінгх наголосила: «Так, це узгоджується з нашою політикою. Ми підтримували Україну від самого початку щодо захисту від атак з-за лінії кордону і щодо необхідності відповідати на вогонь. Тож вони вживають заходів, щоб захиститися від ударів, які надходять з регіону, і це в межах політики США щодо того, де вони можуть проводити операції», – сказала Сінгх.
За її словами, США підтримуватимуть Україну і надалі засобами і системами, які їй потрібні.
У травні видання Politico з посиланням на неназваних американських чиновників повідомило, що адміністрація президента США Джо Байдена негласно надала Україні дозвіл на удари по військових цілях на території Росії з використанням зброї, наданої США, але виключно в районі Харкова. «Щоб Україна могла завдати удару у відповідь по російських військах, які завдають удару або готуються завдати його», – сказав виданню американський чиновник.
Джерела видання уточнили, що політика, яка дозволяє завдавати ударів на великі відстані всередині Росії, «не змінилася». Раніше очільник Пентагону Ллойд Остін висловив очікування, що Україна не буде застосовувати американську зброю за межами країни.
Скасування обмежень на удари України по території Росії підтримали президент Франції Емманюель Макрон, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, президент Латвії Едгарс Рінкевичс, міністр оборони Нідерландів Кайса Оллонґрен, прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.
Влада РФ неодноразово заявляла, що такі удари призведуть до ще більшої ескалації конфлікту. Президент Росії Володимир Путін 28 травня попередив про «серйозні наслідки», якщо країни Заходу дозволять Україні використати свою зброю для ударів по Росії.
Після початку російського наступу на Харківщині президент України Володимир Зеленський заявив, що заборони на використання західної зброї для ударів по території РФ не має бути, оскільки йдеться не про наступ України, а про захист.
Читайте також: Чому США не дають бити ATACMS по Росії і коли будуть нові Patriot? Пояснює речник Пентагону