Головна Політика Конгрес США частково відповідальний за посилення агресивності Росії –речниця Білого дому

Конгрес США частково відповідальний за посилення агресивності Росії –речниця Білого дому

by host

Про це розповідає News IO

Конгрес США частково відповідальний за посилення агресивності Росії, заявила речниця Білого дому Карін Жан-П’єр.

«Ми бачимо, що відбувається – вони (українці – ред.) втрачають позиції на полі бою. І це частково тому що Росія стає ще більш агресивною через бездіяльність Конгресу. І це те, що ми бачимо. Це те, що директор ЦРУ сказав «Великій четвірці» (лідери демократів та республіканців у Конгресі – ред.) не так давно тут у Білому домі», – сказала вона на брифінгу.

Карін Жан-П’єр зауважила, що Білий дім хоче, щоб схвалення відповідного законопроєкту відбулося негайно, оскільки йдеться про національну безпеку США, а це пов’язано з допомогою Україні.

«Навіть під час зустрічі «Великої четвірки» з президентом на початку цього року було досягнуто розуміння того, що нам потрібно рухатися вперед з допомогою Україні, з додатковою допомогою на національну безпеку. Було розуміння між ними. Вони погодилися з президентом і віцепрезидентом», – сказала вона.

Сенат США на нічному засіданні 13 лютого підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву.

Тепер законопроєкт має схвалити Палата представників американського Конгресу, де більшість мають республіканці. Значна частина з них орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.

Спікер Палати представників Майк Джонсон відкидає схвалений Сенатом 13 лютого законопроєкт, але допускав голосування за «нову пропозицію, що зʼявилася в Палаті представників».

Читайте також: «Невиконані обіцянки убивають Україну». Навіщо приїжджав Салліван

20 березня Майк Джонсон заявляв, що до пакета допомоги Україні та партнерам перейдуть вже найближчим часом. Однак після 22 березня у засіданнях Палати представників почалася двотижнева перерва, тож до законопроєкту про фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та іншим партнерам США законодавці, найімовірніше, перейдуть після 8 квітня.