Російські сили зберігають відносно високий темп наступу в Донецькій області, демонструючи, що російське військове командування продовжує вважати пріоритетом просування на сході України, навіть коли ЗСУ тиснуть на російські сили в Курській області РФ, пише у своєму звіті американський Інститут вивчення війни (ISW).
«Російські війська продовжують тактику оточення українських військ на південний схід від Покровська. Геолоковані кадри, опубліковані 14 і 15 серпня, показують, що російські війська нещодавно просунулися на схід від Покровська в межах Гродівки і на південний схід від Покровська в межах Миколаївки, Желаного й Орлівки. ISW вважає, що російські війська, ймовірно, захопили Орлівку і Желанне. Протягом останніх кількох тижнів російські сили також продовжували механізовані штурми поблизу міста Донецьк», – йдеться в повідомленні.
Речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Дмитро Лиховій 15 серпня заявив, що в угрупованні російських військ на півдні України також не відбулося суттєвих змін і російські війська не знижують наступальних дій у цьому районі.
В ISW зазначили, що Росія почала перекидати певні елементи з України, щоб реагувати на ситуацію в Курській області, але типи підрозділів, які передислоковуються, і звідки вони передислоковуються, є «вагомим показником» того, що російське військове командування все ще надає пріоритет наступальним операціям на сході України.
«ISW продовжує вважати, що російське військове командування стягує окремі елементи російських нерегулярних підрозділів із Донецької області для протидії українським військовим у Курській області, але, ймовірно, буде вкрай проти виведення російських військових підрозділів, які беруть участь у бойових діях, із пріоритетних секторів у Донецькій області через стурбованість за можливе вповільнення темпів російських операцій у цих районах», – заявили в Інституті вивчення війни.
Аналітики також зауважили, що Кремль і російське військове командування створюють складну й поки що неефективну командно-контрольну структуру для російської відповіді на українську операцію на Курщині.
За їхніми словами, запізніле створення такої структури підкреслює той факт, що Кремль не спромігся спланувати можливість значного українського наступу в Росії.
«Кремль і російське військове командування з осені 2022 року розглядали російський кордон із північно-східною Україною як сплячу ділянку фронту та, ймовірно, недостатньо планували дії для захисту російської території», – йдеться в повідомленні.
Натомість, як заявляють в ISW, Кремль, схоже, має більш скоординований підхід до забезпечення свого контролю над російським інформаційним простором, ніж до вирішення своїх військових проблем у Курській області.
«Російські урядовці і пропагандисти, здається, розпочали злагоджену кампанію з дискредитації не пов’язаних з Кремлем блогерів і джерел у соціальних мережах, які поширюють інформацію про українські операції в Курській області», – йдеться у звіті.
Кремль, ймовірно, намагається поспішно створити новий інформаційний простір, який переважно складається з підконтрольних йому блогерів і визнаних російських державних пропагандистів, кажуть аналітики.
Читайте також: Не виключено, що це лише підготовка – військовий експерт Гендельман про атаку ЗСУ на Курську область
Українська армія, за даними російської сторони, увійшла на територію Курської області Росії 6 серпня. Відтоді у регіоні тривають бої. Влада Курської, Брянської і Бєлгородської областей Росії запровадила режим контртерористичної операції на території регіонів.
Спочатку українська сторона зберігала тишу щодо подій у Курській області РФ. 12 серпня Київ вперше підтвердив проведення ЗСУ наступальної операції в Курській області Росії.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський 15 серпня заявив, що українські військові взяли під контроль 82 населені пункти у Курські області РФ. У регіоні створили українську військову комендатуру, яку очолив генерал-майор Едуард Москальов.
12 серпня виконувач обов’язків губернатора Курської області Росії Олексій Смирнов на нараді з президентом РФ Володимиром Путіним заявив, що під контролем Збройних сил України перебувають 28 населених пунктів регіону.
У МЗС 13 серпня заявили, що Україна не зацікавлена в тому, щоб забирати територію в Курській області РФ, а хоче захистити життя українців і убезпечитись від російських ударів.
Читайте також: Пентагон про події в Курській області РФ: «це узгоджується з нашою політикою»