Головна Політика КНДР звинувачують у підтримці російської агресії проти України

КНДР звинувачують у підтримці російської агресії проти України

by host

27 листопада Рада безпеки ООН провела засідання, присвячене обстрілам росією критично важливої інфраструктури України. Представник Північної Кореї Кім Сон, виступаючи на цій зустрічі, звинуватив Захід у розв’язанні війни в Україні, стверджуючи, що «українську кризу почали США», нібито з метою підриву територіальної цілісності росії.

Про це розповідає News IO

У відповідь на ці заяви, постійний представник України при ООН Сергій Кислиця висловив свою позицію, зазначивши, що не буде коментувати «фантазії Північної Кореї, відредаговані російським представництвом». Він додав:

«Але я змушую себе залишатися в цій палаті з поваги до цієї інституції та з потреби подивитися в очі представникові КНДР і сказати йому прямо, що він представляє злочинний режим. Режим який допомагає іншому злочинному режиму. Зрештою, рано чи пізно ви та ваше керівництво опинитеся на лаві підсудних, а ваш народ буде вільним»

.

Реакція міжнародної спільноти

Представник США при ООН Роберт Вуд також відреагував на заяви Кіма Сона, підкресливши, що Вашингтон «продовжить вживати всіх необхідних кроків, щоб допомогти Україні оборонятися». Він поставив запитання до Кім Сона: «Хотів би спитати в КНДР: чи КНДР відрядила війська до Росії?». На це Кім Сон відповів, що Пхеньян має право на розвиток відносин з росією, стверджуючи, що «угода про комплексне партнерство між КНДР і Росією цілком відповідає міжнародному праву та Хартії ООН».

Участь військ КНДР у конфлікті

Раніше начальник Генерального штабу ЗСУ повідомляв, що в Курській області рф перебувають понад 11 тисяч північнокорейських військових, які вже брали участь у бойових діях проти Збройних сил України. За даними розвідок України, країн Заходу та Південної Кореї, росії було надано близько 12 тисяч північнокорейських військових з десантно-штурмових підрозділів.

Це розгортання стало першим випадком масштабної участі військ КНДР за межами країни та їхнім першим застосуванням у Європі. Північна Корея підлягає найжорсткішим міжнародним санкціям, що забороняють будь-яке військове співробітництво з нею. Москва, яка брала участь у розробці цих обмежень, пізніше назвала їх застарілими, що стало причиною для посилення своєї військової співпраці з Пхеньяном.