Головна Політика КМВА: Зупинка громадського транспорту під час тривог є необґрунтованою

КМВА: Зупинка громадського транспорту під час тривог є необґрунтованою

Очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко висловив свою позицію щодо зупинки громадського транспорту під час повітряних тривог, зазначивши, що таке рішення не має достатньої аргументації. Про це він заявив 30 січня під час круглого столу, присвяченого цій темі.

Про це розповідає News IO

Вимоги безпеки та мобільності

За словами Ткаченка, баланс між безпекою та мобільністю мешканців столиці є пріоритетом. Він підкреслив, що, розглядаючи питання зупинки транспорту під час тривог, не отримав жодних документованих аналітичних обґрунтувань цього рішення. «Безпека та мобільність киян є пріоритетом. Однак, розглядаючи питання зупинки громадського транспорту під час тривог, я не отримав жодних задокументованих аналітичних обґрунтувань цього рішення. Окрім самого рішення, жодних додаткових досліджень чи матеріалів не було надано», – зазначив він.

Необхідність перегляду

Ткаченко також звернув увагу на те, що позиція військових з цього питання офіційно не була представлена. На його думку, виконання рішення Ради оборони про зупинку транспорту є вибірковим, оскільки зупинятися під час тривоги повинні як комунальні, так і приватні перевізники, хоча на практиці це не завжди відбувається. Він додав: «Очевидно, що ця ситуація потребує фахового перегляду. Всі сторони одностайні: необхідний виважений, комплексний підхід, який врахує як безпекові, так і транспортні аспекти. Ці напрацювання ми зможемо представити на одному з найближчих засідань Ради оборони».

Раніше, незважаючи на численні прохання киян, міська влада не відмінила заборону на рух громадського транспорту під час повітряних тривог. У травні 2023 року були внесені зміни до правил роботи наземного громадського транспорту, відповідно до яких він зобов’язаний довозити пасажирів до найближчого укриття.

Згідно з рішенням місцевої влади, у разі повітряної тривоги комунальне підприємство «Київпастранс» та приватні перевізники повинні зупинятися біля найближчого укриття, розташованого за маршрутом їхнього руху.