Головна Політика Кількість учасників мирного саміту у Швейцарії зменшується – дипломати ЄС

Кількість учасників мирного саміту у Швейцарії зменшується – дипломати ЄС

by host

Кількість країн і організацій, що підтвердили свою участь у Саміті миру у Швейцарії, знизилася з 93 до 78. Про це Радіо Свобода на умовах анонімності повідомило кілька дипломатів країн ЄС, знайомих із перебігом підготовки мирного саміту в Швейцарії, але не вповноважених давати офіційні коментарі ЗМІ.

Співбесідники не називали країни, які передумали брати участь, утім, один із дипломатів не виключив, що їхній список може поповнитися.

«Моя ціль — мати сімейне фото майже на 80 осіб», – сказав посадовець. Інший же дипломат, повідомивши про 78 підтверджених учасників, навпаки висловив оптимізм, зауважуючи, що «ще є трохи часу».

Читайте також: Шольц: Саміт у Швейцарії має велике значення, але це ще не переговори про мир

10 червня президентка Швейцарії Віола Амгерд повідомила про реєстрацію 90 країн і організацій для участі у Саміті миру, який відбудеться у Швейцарії 15-16 червня. Загалом було розіслано близько 160 запрошень.

2 червня Володимир Зеленський повідомив про підтвердження участі 106-ти країн щодо їхньої участі в Глобальному саміті миру в Швейцарії, однак наголосив, що Росія активно протидіє організації заходу, а деякі країни допомагають їй, за словами президента України, зірвати саміт.

Радіо Свобода звернулося по коментар щодо актуальної кількості учасників саміту до пресслужби Офісу Президента України. Щойно надійде відповідь, її буде опубліковано.

Читайте також