На території тимчасово окупованого Криму російська влада готується провести суд над мешканцем Керчі, якого звинувачують у співпраці з Головним управлінням розвідки Міністерства оборони України. Пресслужба так званої прокуратури Криму заявила, що чоловіка підозрюють у передачі конфіденційної інформації, яка стосується оборонних об’єктів, українським спецслужбам.
Про це розповідає News IO
Деталі справи та позиція російських силовиків
«Будучи противником проведення спеціальної військової операції, в одній із соціальних мереж встановив контакт із представником Головного управління розвідки України, якому повідомив про свою готовність сприяти в діяльності проти Росії. На завдання українських кураторів він зібрав відомості про місце розташування засобу протиповітряної оборони, розташованого у місті Керчі».
Таким чином, за версією російських правоохоронців, обвинувачений нібито співпрацював із представниками української розвідки, передаючи їм інформацію про розташування систем протиповітряної оборони у Керчі. Додатково повідомляється, що чоловік надсилав фотоматеріали за винагороду.
Наразі підтвердити ці твердження з незалежних джерел неможливо. Ім’я та прізвище підозрюваного не розголошуються, а його власна позиція у справі наразі невідома. Українське ГУР не надавало офіційних коментарів щодо цієї ситуації.
Зростання переслідувань та тенденції фабрикації кримінальних справ
У разі обвинувального вироку фігуранту загрожує до 20 років позбавлення волі за обвинуваченням у державній зраді. Останніми роками, згідно з повідомленнями правозахисної організації «КримSOS», в окупованому Криму зростає кількість справ проти місцевих жителів за звинуваченнями у держзраді, шпигунстві, співпраці з так званими забороненими організаціями та участі у диверсіях чи закликах до насильства. Тільки у 2024 році щонайменше 56 мешканців півострова стали жертвами кримінального переслідування російською владою.
Експерти зазначають, що після початку повномасштабного вторгнення в Україну стаття про державну зраду стала однією з найуживаніших для репресій проти громадян, які висловлюють незгоду з воєнною політикою рф. За даними правозахисників, кількість подібних проваджень, порушених російськими силовиками, ймовірно, зростатиме і надалі, а фабрикація справ проти тих, хто виступає проти окупаційної влади, вже набула системного характеру.