Головна Політика Келін Джорджеску: коментарі про поділ України та реакція України

Келін Джорджеску: коментарі про поділ України та реакція України

Колишній кандидат у президенти Румунії Келін Джорджеску пояснив свої нещодавні висловлювання про поділ України, зазначивши, що вони стосувалися «абсолютно теоретичної гіпотези». У своєму інтерв’ю на румунському телеканалі Realitatea TV 2 лютого він заявив, що політики, що критикували його слова, є «поверхневими та функціонально неграмотними», про що повідомляють румунські медіа.

Про це розповідає News IO

Критика політичного класу

Джорджеску підкреслив, що його коментарі стосуються політичного класу, який він охарактеризував як лицемірний та з подвійними стандартами. Він зазначив: «По-перше, тут мова йде про політичний клас, якщо можна так сказати, дуже лицемірний і з подвійними стандартами… Мене дивує, що вони настільки недалекі і функціонально безграмотні, хоча я говорив про дуже просту річ, до речі. Нам потрібно вчитися на нашому історичному досвіді. Світ змінюється».

Реакція України на висловлювання Джорджеску

Нагадаємо, що напередодні Джорджеску в ході публічної дискусії заявив про «неминучість» поділу України, назвавши її «вигаданою державою». Це викликало різку реакцію з боку Міністерства закордонних справ України. Речник відомства Георгій Тихий охарактеризував слова Джорджеску як вияв «крайньої неповаги» до України та українського народу.

Тихий підкреслив, що Київ категорично засуджує будь-які дії та заяви, які зазіхають на суверенітет і територіальну цілісність України, а також суперечать міжнародним нормам та «базовим демократичним цінностям». Він також зазначив: «На тлі таких заяв абсурдно виглядають спроби Каліна Джеорджеску позиціонувати себе як «незалежного» політика: озвучені ним тези повністю тотожні тезам російської пропаганди, що вказує на повну залежність від господарів у Москві».

Джорджеску, який раніше був маловідомим незалежним кандидатом, здобув перемогу в першому турі виборів 24 листопада, отримавши близько 23% голосів. Проте після розсекречення документів Радою національної безпеки Румунії, які вказують на можливе втручання неназваного «державного суб’єкта» (ймовірно, йдеться про росію), Конституційний суд скасував перший тур і наказав провести нові вибори, які намічено на найближчі кілька місяців. Джорджеску спробував оскаржити це рішення, але його апеляцію було відхилено.

Ситуація навколо виборів викликала побоювання та протести серед молоді в Румунії, які стурбовані майбутнім демократії в країні.