Головна Політика Канада розширює санкції проти Росії

Канада розширює санкції проти Росії

by host
Канада розширює санкції проти Росії

Канада запроваджує додаткові санкції через російську повномасштабну агресію в Україні – про це повідомила міністерка закордонних справ країни Мелані Жолі 13 червня.

За повідомленням, це рішення є кроком у координації з партнерами Канади на саміті «Групи семи» в Італії, який почав роботу 13 червня. Санкції стосуються «багатьох фізичних та юридичних осіб, причетних до операцій з дезінформації та пропаганди, включно з особами, визначеними Канадським механізмом швидкого реагування».

«Вони також охоплюють підприємства військово-промислового комплексу Росії, які постачають ключові технології та електронні компоненти для підтримки військових зусиль Росії. Крім того, санкції націлені на суб’єктів, залучених до обходу санкцій, які полегшують доступ Росії до санкційних товарів або доходів від продажу нафти вище за верхню межу цін G7», – повідомляє канадське відомство.

Читайте також: Після США санкції проти Московської біржі запровадила Британія

Рішення також передбачає заборону на експорт верстатів з числовим програмним керуванням, які Росія може використовувати у виробництві та виготовленні зброї. Ці санкції забороняють жителям Канади та канадцям за кордоном передавати ці товари Росії.

«Останні санкції відображають наші тривалі зусилля перешкодити здатності президента Путіна вести незаконну війну Росії, в тому числі шляхом проведення грубих кампаній з дезінформації. Наше послання президенту Путіну чітке: виведіть свої війська та підконтрольні угруповання з України», – йдеться в коментарі Жолі.

Напередодні Сполучені Штати посилили санкційний режим проти Росії. Нова заборона зупинила торгівлю доларом та євро на російській біржі. Вашингтон розширив список російських осіб, компаній, банків та секторів економіки, співпраця з якими може стати підставою для введення вторинних санкцій, та повністю заборонив надавати низку IT-послуг та консультацій будь-якій людині в Росії.

Читайте також