Головна Економіка Кабмін затвердив план для виконання програми Ukraine Facility

Кабмін затвердив план для виконання програми Ukraine Facility

by host

Кабінет міністрів 18 березня затвердив план для Ukraine Facility, який стане основою для виконання програми фінансової підтримки Європейського союзу для України з 2024 по 2027 рік.

Тепер План для Ukraine Facility передадуть на оцінку Європейській комісії та затвердження комітетом країн-членів Євросоюзу, після чого програма Ukraine Facility остаточно набере чинності.

Як пояснюють в уряді, план передбачає низку реформ для розвитку підприємництва, а також кроки для розвитку пріоритетних секторів.

«Принципи, які ми заклали у цей документ разом з партнерами, стануть фундаментом для реалізації цілої низки реформ та сприятимуть динамічному розвитку. Зауважу, що План для Ukraine Facility – це не всеосяжна державна стратегія розвитку, але виконання закладених в ньому індикаторів допоможе суттєво посилити стійкість національної економіки», –заявила перша віцепрем’єр-міністерка, міністерка економіки Юлія Свириденко.

Читайте також: Шмигаль обговорив із віцеголовою Єврокомісії розблокування українського експорту

За даними уряду, план включає понад 150 індикаторів за 69 напрямками реформ, виконання яких заплановане на період до 2027 року. Він також передбачає 16 інвестиційних індикаторів, що входять до загального переліку змін.

Фінансування у межах програми Ukraine Facility напряму залежить від виконання індикаторів, передбачених цим планом. Зокрема, протягом 2024 року планується реалізація понад 36 показників.

Рада Європейського cоюзу схвалила започаткування sнструменту Ukraine Facility загальним обсягом 50 мільярдів євро на 2024 – 2027 роки в лютому цього року. Ці кошти буде спрямовано на підтримання життєдіяльності, відновлення української держави, та проведення реформ на шляху до членства в Європейському союзі.

Читайте також