Американський Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті підкреслив, що російський лідер Володимир Путін не має наміру вести добросовісні переговори про мир, продовжуючи вимагати капітуляції України. Це стало відомо після телефонної розмови між Путіним і президентом США Дональдом Трампом, який прагне досягти тривалого миру в Україні.
Про це розповідає News IO
«Путін не прийняв американсько-українську пропозицію щодо тимчасового припинення вогню на лінії фронту й повторив свої вимоги щодо вирішення війни, рівнозначні капітуляції України… Вимоги Путіна щодо усунення законного уряду України, послаблення українських військових настільки, щоб вони не могли захиститися від майбутньої російської агресії, а також заперечення суверенітету й незалежності України залишаються незмінними. Наполегливість вимог Путіна щодо капітуляції України демонструє, що він не зацікавлений у добросовісних переговорах для досягнення заявленої мети Трампа щодо досягнення тривалого миру в Україні».
Аналітики зазначають, що Путін продовжує використовувати тимчасове припинення вогню як засіб тиску, намагаючись отримати додаткові поступки від Трампа, що може затягти або ускладнити переговори про стійкий мир в Україні.
Увечері 18 березня відбулася майже двогодинна телефонна розмова Трампа і Путіна. За інформацією Білого дому, лідери домовилися про початок руху до миру шляхом «енергетичного та інфраструктурного припинення вогню», а також технічних переговорів щодо морського перемир’я в Чорному морі.
Кремль стверджує, що Путін підтримав ініціативу Трампа щодо місячного мораторію на удари по енергетичній інфраструктурі, позитивно реагуючи на цю пропозицію.
Однак під час розмови Путін озвучив ряд важливих вимог стосовно контролю за припиненням вогню на всій лінії бойового зіткнення, зокрема, наголосив на необхідності «зупинки примусової мобілізації» в Україні.
Важливою умовою для зниження ескалації конфлікту, за словами Путіна, є повне припинення іноземної військової допомоги Україні, про що не було згадано у контексті військової підтримки, яку росія отримує від Північної Кореї, Китаю та Ірану.
Президент України Володимир Зеленський, коментуючи розмову між Трампом та Путіним, висловив думку, що «Путін не дозволить досягти швидкого припинення вогню, він навантажить нас умовами – наразі є пропозиція про зупинку ударів по енергетичних об’єктах, що може стати кроком до припинення вогню».
Після переговорів у Саудівській Аравії українські та американські officials повідомили, що Київ погодився на пропозицію про 30-дневне припинення вогню, хоча москву ця ідея не зацікавила, і Путін висунув нові умови, зокрема, щодо замороження постачання американської зброї Києву.