Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) переконані, що російський лідер володимир путін активно впливає на міжнародну дискусію щодо можливого припинення вогню та встановлення миру в Україні. Його дії спрямовані на розхитування позицій Києва, Сполучених Штатів та європейських країн щодо ініціативи щодо 30-денного припинення бойових дій.
Про це розповідає News IO
Маніпуляції кремля щодо переговорів
За спостереженнями ISW, останнім часом представники кремля значно активізували свої контакти із західними медіа. Їхньою метою є безпосередній вплив на адміністрацію президента США Дональда Трампа та американське суспільство, а також спроби подати вимоги рф як нібито розсудливі. Зокрема, пресконференція путина 11 травня та численні інтерв’ю речника Дмитра Пєскова для західних видань стали інструментом просування кремлівської риторики на Заході. Ці дії покликані переконати міжнародну спільноту у військовій перевазі рф, а також залякати Україну та її партнерів з метою примусити їх до поступок.
«Риторика Путіна – це спроба приховати обмеження можливостей російських військових і відвернути увагу від нездатності Росії досягти будь-якого значного прогресу на полі бою протягом останніх двох років. Путін й інші кремлівські чиновники твердо дотримуються своїх військових цілей, які передбачають повну капітуляцію України, і досі відмовляються розглядати будь-яку мирну угоду, яка не відповідає всім вимогам Росії. Кремль неправдиво показує себе готовим до добросовісних переговорів з Україною, продовжуючи атакувати українські позиції на передовій і створюючи умови для подальшої військової агресії проти України та НАТО в найближчі роки».
Вимоги росії та реакція світу
У ISW підкреслюють, що володимир путін відхилив спільну пропозицію США, України та Європи щодо загального припинення вогню, наполягаючи натомість на повній капітуляції України. На думку експертів, такі дії переслідують мету затягування переговорного процесу й досягнення власних стратегічних цілей.
Зазначається, що кремль домагається відновлення двосторонніх переговорів на основі Стамбульських протоколів початку 2022 року, що фактично означає вимогу капітуляції України. Аналітики ISW наголошують: будь-яка угода, укладена на основі цих протоколів, буде розцінюватися як документ про капітуляцію.
Президент США Дональд Трамп після нещодавньої телефонної розмови з Володимиром Зеленським закликав до 30-денного безумовного припинення вогню між росією та Україною, пригрозивши у разі невиконання новими санкціями.
Водночас президент України Володимир Зеленський повідомив, що готовий до прямих переговорів із рф і 15 травня чекатиме на путіна в Стамбулі особисто. З 12 травня Україна очікує на повне й тривале припинення вогню, покликане стати основою для подальших дипломатичних кроків.
Він зробив таку заяву після того, як російський лідер запропонував поновити прямі переговори 15 травня у Стамбулі. Проте, на пропозицію України і західних партнерів щодо безумовного припинення вогню з 12 травня путін наразі не відповів.
11 травня Дональд Трамп закликав Україну «негайно» погодитися на переговори, запропоновані путіним у Туреччині, але водночас висловив сумнів у можливості досягнення домовленостей із російським керівником.