Головна Політика ISW проаналізував нову стратегію протидії екстремізму в росії

ISW проаналізував нову стратегію протидії екстремізму в росії

русофобія

Інститут вивчення війни (ISW) дослідив нещодавно затверджену нову «Стратегію протидії екстремізму в рф». Згідно з даними зі звіту ISW, в цьому документі вперше з’явилася згадка про «русофобію», яку визначено як «недружнє, упереджене та вороже» ставлення до російських громадян, мови та культури з боку держав, які вважаються недружніми до росії.

Про це розповідає News IO

На відміну від попередньої версії 2020 року, документ 2024 року виділяє Україну як основне джерело екстремізму, звинувачуючи її в поширенні неонацистських ідей. У документі зазначено, що росії необхідно «ліквідувати» загрози, які походять з України.

Виправдання агресивних дій росії

Аналітики нагадують про те, що у лютому 2022 року, коли президент росії володимир путін почав широкомасштабне вторгнення в Україну, він стверджував, що росія проводить «денацифікацію» України, що є спробою виправдати усунення законного уряду України.

Згадки в документі про «русофобію» та «дискримінацію» російських громадян, мови та культури також збігаються з нещодавньою тезою міністра закордонних справ росії сергія лаврова про те, що така нібито дискримінація з боку нинішньої української влади є «першопричиною» війни росії проти України, яку необхідно розглянути на будь-яких майбутніх переговорах.

Задоволення ультранаціоналістичного електорату

Інститут вивчення війни вважає, що Кремль використає цей новий стратегічний документ, щоб виправдати свої заклики до усунення українського уряду як «антиекстремістські» заходи. Документ також містить елементи, що можуть знайти підтримку серед російської провоєнної ультранаціоналістичної спільноти, зокрема через зауваження про незаконну діяльність мігрантів, яка нібито сприяє поширенню екстремізму.

Документ закликає до посилення міграційної політики рф, а також до коригування освітніх програм на Південному Кавказі та в Центральній Азії з метою запобігання поширенню русофобії. Російська ультранаціоналістична спільнота блогерів неодноразово закликала до більш жорсткої міграційної політики, висловлюючи невдоволення «русофобією» в колишніх радянських республіках, таких як Казахстан.

ISW стверджує, що володимир путін змушений звертати увагу на ксенофобський і ультранаціоналістичний електорат, який підтримує війну в Україні, балансує між цією потребою та необхідністю робочої сили для економіки і армії росії. 28 грудня путін підписав указ, що затверджує нову «Стратегію протидії екстремізму в рф», замінивши попередню версію, підписану у 2020 році.