Головна Важливе ISW про звинувачення Росії щодо удару по Придністров’ю: причетність України «малоймовірна»

ISW про звинувачення Росії щодо удару по Придністров’ю: причетність України «малоймовірна»

by host
ISW про звинувачення Росії щодо удару по Придністров’ю: причетність України «малоймовірна»

Американський Інститут вивчення війни прокоментував перші звинувачення на адресу України в ударі по молдовському Придністров’ю, які напередодні пролунали в Росії – про це йдеться в останньому звіті ISW.

Автори звіту згадують заяву представниці Міністерства закордонних справ Марії Захарової, яка «необґрунтовано звинуватила Україну» в ударі дроном по військовій базі в Придністров’ї. Вона також розкритикувала заяву Кишинева, яка відкидає причетність України.

«ISW не може незалежно перевірити деталі цього окремого удару безпілотника в Придністров’ї або ідентифікувати відповідальних осіб, але малоймовірно, що удару завдали українські сили, враховуючи обмеженість засобів, використаних під час удару, і незначущість цілі», – йдеться в звіті.

Читайте також: Попшой: Молдова «бачить певні спроби Росії» її дестабілізувати, але наразі ситуація безпечна

Натомість, на думку дослідників, Росія або «пов’язані з Росією суб’єкти» можуть бути зацікавлені в атаці, щоб сприяти поточним зусиллям Кремля встановити інформаційні передумови для виправдання «різноманітних російських гібридних операцій, спрямованих на дестабілізацію Молдови».

Офіс реінтеграції Молдови 17 березня назвав цей інцидент «спробою посіяти страх і паніку» в Придністров’ї. Центр протидії дезінформації України заявив, що Росія здійснила провокацію «для інформаційного нагнітання».

Придністровські та російські ЗМІ повідомили 17 березня про знищення військового гелікоптера військових угруповань сепаратистського регіону, який перебував на землі в аеропорту поблизу Тирасполя.

Новинні портали та Telegram-канали, пов’язані з керівництвом регіону в Тирасполі, опублікували фотографії та відеоматеріали нібито залишків знищеного вертольота та зацитували заяву так званого міністерства державної безпеки (МДБ) Придністров’я, за якою вертоліт був збитий дроном-камікадзе.

Читайте також