Головна Політика Інцидент на ЗАЕС може зупинити розвиток атомної енергетики у світі – Галущенко

Інцидент на ЗАЕС може зупинити розвиток атомної енергетики у світі – Галущенко

by host

Який-небудь «серйозний інцидент» на окупованій російськими військовими Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) може призвести до «зупинки розвитку атомної енергетики в усьому світі, але це не всі країни усвідомлюють», зазначив в інтерв’ю «Укрінформу» міністр енергетики Герман Галущенко.

«Дехто думає, що ця ситуація із ЗАЕС, інцидент на ній їх не зачепить. І при цьому вони будують атомну енергетику чи мають відповідні плани. Але це – велика помилка. Адже ренесанс атомної енергетики може закінчитись на Запорізькій атомній електростанції», – прокоментував Галущенко питання про те, як можливий інцидент на окупованій ЗАЕС може вплинути на розвиток атомної енергетики у світі.

За словами міністра, «потужний розвиток галузі може так само швидко закінчитися, як він і розпочався».

«Якщо на ЗАЕС станеться інцидент, навіть не в масштабах всіх шести блоків, то це може зупинити взагалі розвиток індустрії. Атомна енергетика вимагає досить великих інвестицій у свій розвиток. Чи буде хтось інвестувати гроші в атомну енергетику, якщо немає відповіді, як надалі цей актив буде захищатися? Як буде забезпечено захист малих модульних реакторів, над технологією яких зараз працює весь світ?», – заявив очільник енергетичного відомства.

На його переконання, «важливість впливу цього питання на глобальний розвиток атомної енергетики недооцінюється».

«До того ж якщо поглянути на декларацію кліматичного саміту COP-28 в Дубаї минулого року (2023 року – ред.), то там дуже чітко прописано, що без збільшення в три рази атомної енергетики у світі до 2050 року ми не досягнемо мети зеленого переходу», – додав Галущенко.

Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС на початку березня 2022 року. У вересні 2023 року президент «Енергоатому» повідомив, що на станції залишаються працювати 822 українських атомників. Україна неодноразово звинувачувала російських окупантів у викраденнях і катуваннях персоналу станції.

Читайте також