Головна Важливе Інформація про вихід російських військ до кордону Дніпропетровщини виявилася фейком

Інформація про вихід російських військ до кордону Дніпропетровщини виявилася фейком

Повідомлення про вихід російських військ на кордон Дніпропетровщини виявилось фейком

Керівник Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак офіційно спростував чутки про те, що підрозділи російської армії вийшли на адміністративний кордон Дніпропетровської області поблизу села Новомиколаївка. За його словами, ці повідомлення та прикріплені до них фотографії є неправдивими й спеціально поширюються ворогом з метою дестабілізації ситуації та залякування місцевого населення.

Про це розповідає News IO

Маніпуляції у російських телеграм-каналах

Чутки були розповсюджені в російських телеграм-каналах, де стверджувалося про нібито прорив підрозділів 90-ї гвардійської танкової дивізії до кордонів Дніпропетровщини. Для ілюстрації цієї інформації використовувалися некоректні світлини, які, за словами українських офіційних осіб, не мають жодного стосунку до реальної ситуації поблизу області.

«Це — фейк! І ця “новина”, і фото, яке нібито її ілюструє. Вони не відповідають дійсності. Та навмисне опубліковані ворогом, аби залякати мешканців нашого регіону, посіяти паніку та дестабілізувати ситуацію», — пояснив Лисак.

Роз’яснення аналітиків DeepState

Аналітики спільноти DeepState також прокоментували ситуацію, наголосивши, що поширювані фотографії були зроблені зовсім не в Дніпропетровській області, а поблизу села Троїцьке на Донеччині. Вони зазначили, що на знімках зафіксовано одного з окупантів, а транспортний засіб на фото належить українським військовим, які під час нічної операції заблукали в інженерних загородженнях, після чого зранку на це місце прибули російські військові та зробили провокативні знімки. Згодом ці окупанти були ліквідовані українськими силами.

Перший знімок, що нібито демонструє росіян на кордоні з Дніпропетровською областю, є частиною цієї дезінформаційної кампанії. Друге фото, за наявною інформацією, фіксує подальшу ліквідацію цих російських військових. Подібні вкиди мають на меті породити страх, паніку та посіяти недовіру серед мешканців регіону, але не відповідають реальному стану справ.