Політична партія «Грузинська мрія» висунула кандидатом на посаду президента Міхеїла Кавелашвілі, колишнього відомого футболіста. Про це повідомляє проєкт Радіо Свобода «Эхо Кавказа» 27 листопада.
Про це розповідає News IO
«Чесність, справедливість, патріотизм і принциповість – якості, які вирізняють Михайла Кавелашвілі. Він найкраще втілення грузинського чоловіка за своєю природою. Він чудовий чоловік і батько чотирьох дітей… Я впевнений, що Михайло Кавелашвілі повністю відновить гідність, тимчасово забрану в інституту президента», – заявив голова партії, мільярдер Бідзіна Іванішвілі.
Реакція опозиції
Грузинська опозиція різко виступила проти цього рішення, назвавши його підтвердженням антизахідної політики партії. Представниця «Єдності – Національного руху» Хатія Деканоїдзе заявила, що Кавелашвілі є одним з найпалкіших критиків Заходу. Вона зазначила у своєму фейсбуці, що «Іванішвілі зробив своїм президентом найвидатнішого антизахідника, який хамить і неосвічений, особливо критикує США і ЄС».
Політична кар’єра Кавелашвілі
Міхеїл Кавелашвілі є одним із лідерів партії «Сила народу», відомої своєю антизахідною риторикою та підтримкою «традиційних цінностей». Він був депутатом парламенту IX і X скликань, обраним за списком «Грузинської мрії».
У свої 53 роки Кавелашвілі також відомий як шестиразовий чемпіон Грузії з футболу. Його спортивна кар’єра включає виступи за владикавказький «Спартак-Аланія», з яким він виграв чемпіонат росії у 1995 році, а також за «Манчестер Сіті» та кілька швейцарських клубів.
Вибори президента Грузії заплановані на 14 грудня, а інавгурація відбудеться 29 грудня. Вперше в історії Грузії президента обиратиме не населення, а виборча колегія, що складається з 300 осіб, включно з депутатами парламенту Грузії та членами Верховних рад Аджарії та Абхазії у вигнанні. При цьому 61 депутат від опозиції, ймовірно, не братиме участі у голосуванні через неприйняття легітимності парламенту XI скликання.
Багато міжнародних партнерів Грузії не визнали перемогу «Грузинської мрії» на парламентських виборах і закликають до розслідування можливих порушень. Президент Грузії та опозиція також не визнають результатів виборів.