Головна Економіка «Група семи» надасть Україні 50 мільярдів доларів за рахунок заморожених активів Росії

«Група семи» надасть Україні 50 мільярдів доларів за рахунок заморожених активів Росії

by host

Лідери країн «Групи семи» домовилися надати Україні 50 мільярдів доларів до кінця року, використовуючи заморожені російські активи – про це повідомляє інформаційне агентство AFP із посиланням на неназваного представника офісу президента Франції.

«У нас є угода», – сказав він журналістам.

Очікується, що країн G7 домовляться про використання прибутку від відсотків на 300 мільярдів євро заморожених активів російського Центрального банку для допомоги Києву, використовуючи цей прибуток як заставу для кредиту на суму до 50 мільярдів доларів.

Читайте також: Голова Єврокомісії: Україна отримає доступ до перших 1,5 млрд євро доходів від активів Росії у липні

«Спочатку це була американська ініціатива», – сказав чиновник офісу президента Франції, додавши, що теоретично позика Україні буде погашена за рахунок надходжень від заморожених російських активів.

Водночас, якщо з будь-яких причин російські активи будуть розморожені або надходжень від них забракне для фінансування кредиту, «нам доведеться подумати про те, як розподілити навантаження», додав він.

Раніше Financial Times повідомило, що Сполучені Штати готові виділити Україні кредит на суму 50 мільярдів доларів, забезпеченням для якого будуть заморожені в країнах Заходу російські активи.

Варіанти використання доходів від російських активів обговорюватимуть лідери G7 на саміті в італійській області Апулія, який пройде з 13 по 15 червня. Ще один варіант – надання Україні кредитів ЄС та інших країн G7.

Читайте також