Головна Суспільство графіки відключень скасували до 20 години 

графіки відключень скасували до 20 години 

by host

Російські безпілотники вночі проти 22 травня атакували об’єкти енергетичної інфраструктури на північному сході, повідомляє оператор «Укренерго» у середу.

«Пошкоджено обладнання. Знеструмлювались понад 518 тисяч споживачів в Сумській області, а також споживачі в окремих районах Харківщини та Чернігівщини. Станом на ранок відновлено енергоживлення 95% споживачів в усіх трьох областях. Тривають аварійно-відновлювальні роботи», – йдеться в повідомленні.

Компанія нагадує, що графіки погодинних відключень в усіх регіонах України діяли з опівночі до 7 години ранку. Водночас протягом дня світло відключати не планують:

«Наразі, з 07:00 до 20:00 Диспетчерський центр «Укренерго» скасував обмеження споживання в усіх областях. Сонячна погода сприяє роботі промислових та дахових сонячних електростанцій, дефіцит в енергосистемі зменшився».

Графіки відключень будуть діяти з 20 години до кінця доби. Компанія просить за можливості використовувати енергоємні прилади протягом дня.

Читайте також: Після нічної атаки в Сумах почали відновлювати подачу світла і води – влада

«Укренерго» також повідомляє про залучення аварійної допомоги з інших країн 21 травня та на початку доби в середу. Крім того, Україна вчора вдень приймала надлишки електроенергії з Польщі на запит місцевого оператора.

Протягом доби Україна планує імпортувати електроенергію з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 15 861 мегават на годину.

На ранок 425 населених пунктів знеструмлені. Внаслідок бойових дій, за даними компанії, є нові знеструмлення в Дніпропетровській, Донецькій, Сумській, Харківській, Херсонській областях.

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила спершу обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, згодом – відключення для побутових споживачів.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.

Читайте також