Головна Політика голова ЦВК заявила, що Путін має 88% голосів при чверті опрацьованих бюлетенів

голова ЦВК заявила, що Путін має 88% голосів при чверті опрацьованих бюлетенів

by host

У Росії завершилося голосування на президентських виборах, повідомляє російська служба Радіо Свобода. За підсумками опрацювання понад 24% бюлетенів, лідирує Володимир Путін. Як повідомила журналістам голова Центральної виборчої комісії Елла Памфілова, він набрав майже 88% голосів.

Кандидат від Комуністичної партії Росії Микола Харитонов набрав 3,86% голосів, Владислав Даванков від партії «Нові люди» – 3,76%, Леонід Слуцький від ЛДПР – 2,97%.

Попередньо, за офіційними даними, явка виборців становила 74,22%.

Екзитполи ВЦВГД та Фонду суспільної думки показують, що Путін лідирує з результатом понад 87%.

Читайте також: «Полудень проти Путіна»: російська опозиція по всьому світу проголосувала в один час

Вибори в Росії, на окупованих територіях України та в анексованому Криму проходили протягом трьох днів. 17 березня – третій, завершальний день голосування.

Результати вже прокоментувало Міністерство закордонних справ Чехії, заявивши, що вони не були проведені в прозорий та демократичний спосіб. Зокрема, дипломатичне відомство вказало на те, що Росія організувала вибори на окупованих територіях України:

«Чехія не визнає проведення цього нелегітимного виборчого фарсу в Автономній Республіці Крим і в місті Севастополі та частині Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України».

Незалежні спостерігачі та експерти оцінюють вибори як невільні та неконкурентні. Путін, який керує Росією з 2000 року, балотувався на п’ятий термін. Усім кандидатам від непарламентських партій та самовисуванцям, які збирали підписи, Центральна виборча комісія у реєстрації відмовила.

Читайте також