Національне антикорупційне бюро (НАБУ) 23 січня повідомило про підозру Юрію Кормишкіну, бізнесмену та власнику агрохолдингу «Південна аграрно-експортна компанія», у відмиванні незаконних доходів та декларуванні недостовірної інформації про майно. Про це стало відомо з офіційних повідомлень НАБУ та Спеціальної антикорупційної прокуратури.
Про це розповідає News IO
Деталі справи
Слідство встановило, що у 2021-2022 роках дружина Кормишкіна, Ірина Аллахвердієва, яка після їхнього одруження у 2023 році змінила своє прізвище на його, набула у власність понад 20 мільйонів гривень. Ця сума значно перевищує її офіційні доходи за вказаний період.
З метою приховання джерела походження цих коштів, Кормишкін, будучи депутатом Миколаївської обласної ради, здійснив низку фінансових операцій. Як зазначають правоохоронці, такі дії дозволили йому через юридичну особу придбати будинок поблизу Одеси, у якому після придбання права власності проживала сім’я.
Окрім того, чоловік не відобразив у своїй декларації за 2023 рік дані про цей житловий будинок. Йому інкримінують частину 2 статті 209 (відмивання майна, одержаного злочинним шляхом, у великому розмірі) та частину 2 статті 366-2 (умисне декларування недостовірної інформації про майно та доходи) Кримінального кодексу України.
Ірина Аллахвердієва, депутатка Верховної Ради від «Слуги народу», також отримала повідомлення про підозру за частиною 2 статті 366-2 та частиною 1 статті 368-5 (незаконне збагачення) КК 17 жовтня 2024 року.
Реакція на підозру
Юрій Кормишкін висловив переконання, що підозри з боку НАБУ є безпідставними і спрямовані на знищення його бізнесу. У своїй заяві він зазначив: «Мені вручили підозру за “легалізацію” коштів, подарованих моїй дружині батьком, які вона вказала у своїй декларації. Це єдиний доказ! Другу підозру мені видано за те, що я, на думку детектива, “не вірно” задекларував місце проживання».
Кормишкін також повідомив про тиск з боку слідчих, які вимагають застави та заборони на виїзд за кордон. Він підкреслив, що, як власник великого бізнесу, який забезпечує тисячі людей офіційними зарплатами та сплачує сотні мільйонів податків, має право на захист.
З моменту початку повномасштабної війни бізнесмен не виїжджав із Миколаєва та активно допомагав містянам, запобігаючи захопленню регіону. «Після мого підриву на протитанковій міні, я не пішов оформляти собі інвалідність, хоча травма дозволяє», — підкреслив він.
Кормишкін закликав громадськість звернути увагу на його справу, сподіваючись на чесний розгляд у суді.