Головна Політика Голлівуд вступає в переговори з Трампом через тарифну політику щодо кіно

Голлівуд вступає в переговори з Трампом через тарифну політику щодо кіно

Голлівуд готується до переговорів з Трампом

Американський актор Роберт Де Ніро виступив із жорсткою критикою на адресу Дональда Трампа під час Каннського кінофестивалю, коли президент США назвав себе «рятівником приреченого Голлівуду». Де Ніро охарактеризував політика як «філістимлянина» та заявив про неприйнятність ідеї впровадити 100-відсоткове мито на імпортовані фільми.

Про це розповідає News IO

«Творчість неможливо оцінити грошима, але, виявляється, на неї можна накласти тариф», – заявив актор.

Тривалий конфлікт між Трампом і Голлівудом

Відносини між двома видатними нью-йоркцями – Трампом із Квінса та Де Ніро з Мангеттена – залишаються напруженими вже кілька років. Президент неодноразово називав актора «божевільним колишнім актором» і «повним лузером», а сам Де Ніро відповідав не менш різкими висловлюваннями та порівнював Трампа з «тираном». Цей конфлікт ілюструє ширше непорозуміння між політиком та голлівудською кіноіндустрією, у якій, попри зірку на Алеї слави, Трамп так і не здобув бажаного визнання.

Один із керівників студії висловив думку: «Ти завжди прагнеш схвалення тих, хто ніколи його не дає». Протягом 1990-х і 2000-х Трамп з’являвся у фільмах епізодично, але найбільшу популярність йому принесло реаліті-шоу The Apprentice. Водночас у Голлівуді реаліті-контент традиційно вважається менш престижним, і Трамп неодноразово висловлював невдоволення тим, що його шоу не отримало жодної премії «Еммі».

Нові ініціативи та реакція кіноіндустрії

На початку нового президентського терміну Трамп розгорнув масштабну кампанію проти провідних медіа- та розважальних компаній, включаючи Disney та Paramount, які опинилися під судовими позовами через діяльність їхніх новинних підрозділів. Менше уваги привернуло призначення трьох консервативних акторів – Джона Войта, Сильвестра Сталлоне та Мела Гібсона – спеціальними «послами» у справах Голлівуду. Вони отримали завдання повернути американське кіновиробництво із закордонних майданчиків.

Трамп заявив: «Це знову буде… Золота ера Голлівуду!», маючи на увазі повернення виробництва з Великої Британії, Канади та Нової Зеландії до США. Попри скептицизм індустрії, ця ініціатива торкається справжньої проблеми – зменшення обсягів зйомок у Лос-Анджелесі після кризи стримінгу та страйків 2023 року. Губернатор Каліфорнії Ґевін Ньюсом вже подвоїв податкові пільги для кіностудій, однак частина експертів вважає, що це може бути запізно: «Ми не хочемо повторити долю Детройта», – наголосив один із них.

Після зустрічі з Войтом у Мар-а-Лаго Трамп оголосив про нові мита, що призвело до падіння акцій голлівудських компаній. Вже наступного дня президент відмовився від цієї ідеї, наголосивши: «Я не хочу шкодити галузі. Я хочу їй допомогти».

На тлі цих подій у Голлівуді відбулася зустріч представників найбільших студій – Disney, Amazon, Universal Pictures, Paramount, Netflix, Sony та Warner Bros. Профспілки надіслали листа до Білого дому з проханням про податкові пільги, уникаючи згадки про можливі мита. Очікується, що в найближчі тижні керівники студій зустрінуться з президентом особисто, аби обговорити подальші дії.

Один із керівників студії зазначив: «Голлівудські люди доволі кмітливі, але Трамп дуже мстивий. Якщо хтось скаже щось не те – він може передумати».