Велика війна росії проти України, яка розпочалася 24 лютого 2022 року, продовжує забирати життя та руйнувати житлові об’єкти. Військові дії тривають по всій лінії фронту, від півдня до півночі. Російська федерація вторглася на територію України, використовуючи для наступу навіть територію Білорусі, щоб захопити Київ. На півдні російська армія захопила частини Запорізької та Херсонської областей, а на півночі наступала на Сумську та Чернігівську області.
Про це розповідає News IO
Президент росії Володимир Путін називає це вторгнення «спеціальною операцією», метою якої спочатку були «демілітаризація і денацифікація» України, а пізніше – «захист Донбасу». Згодом, у вересні та на початку жовтня, росія намагалася незаконно анексувати частково окуповані Запорізьку, Херсонську, Донецьку та Луганську області. Україна та міжнародна спільнота категорично засудили ці дії, а Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка засуджує спробу анексії.
Атаки на цивільні об’єкти
Попри заяви росії про ненапад на цивільні об’єкти, російські війська щоденно обстрілюють українські міста. Страждає не лише військова, але й цивільна інфраструктура, зокрема житлові будинки по всій Україні. За даними України, втрати російської армії вже перевищили 70 тисяч загиблих, тоді як росія стверджує, що цей показник не перевищує 6 тисяч.
У квітні 2022 року російські підрозділи були відкинуті з Київської, Чернігівської і Сумської областей, а у вересні українська армія звільнила майже всю Харківщину після блискавичного контрнаступу. 11 листопада українські війська відвоювали Херсон.
Жахливі злочини російської окупації
Після звільнення українських територій були виявлені свідчення масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних у населених пунктах Київщини, зокрема в містах Буча, Ірпінь і Гостомель. Українська влада звинуватила росію у геноциді, а Західні країни розпочали розслідування цих подій. Подібні злочини виявлялися також у Чернігівщині, Харківщині та Херсонщині.
Україна назвала це екоцидом.
Запеклі бої тривають на сході та півдні країни й донині. 6 червня 2023 року руйнування греблі Каховського водосховища призвело до масштабного затоплення, що викликало гуманітарну та екологічну катастрофу. За даними ООН, за час війни загинуло щонайменше 11 284 мирних мешканців, а загальна кількість постраждалих сягає 33 878 осіб. Експерти вважають, що реальні втрати значно вищі. Власне, тільки під час блокади Маріуполя, за оцінками української влади, загинуло понад 20 тисяч людей.