Генеральний штаб Збройних сил України повідомив, що від початку поточної доби на лінії фронту відбулося 255 бойових зіткнень. Про це стало відомо станом на 22:00 16 грудня.
Про це розповідає News IO
Ситуація на Покровському напрямку
Найбільшу кількість атак зафіксовано на Покровському напрямку. За інформацією Генштабу, ворог здійснив 60 атак у районах населених пунктів Котлине, Удачне, а також у напрямках Рівного, Мирнограду, Родинського, Гришиного, Звірового, Сергіївки, Новопавлівки, Філії, Нового Шахового, Дорожнього, Сухецького. Зазначається, що на момент звіту шість зіткнень ще тривали.
«Від початку цієї доби противник 60 разів атакував у районах населених пунктів Котлине, Удачне та у бік Рівного, Мирнограду, Родинського, Гришиного, Звірового, Сергіївки, Новопавлівки, Філії, Нового Шахового, Дорожнього, Сухецького. Шість з них в даний час тривають».
Крім Покровського, активні бойові дії спостерігалися й на інших напрямках: 28 зіткнень відбулося на Гуляйпільському напрямку, 27 — на Лиманському, 24 російські атаки зафіксовано на Куп’янському напрямку, 20 — на Олександрівському, а також 16 — на Костянтинівському напрямку.
Зміни на лінії фронту та ситуація в Сіверську
Бойові дії також продовжувалися на Північно-Слобожанському, Курському, Південно-Слобожанському, Слов’янському, Краматорському та Оріхівському напрямках. Водночас, згідно з даними мапи DeepState, російські війська змогли захопити більшу частину Сіверська на Донеччині. «Сіра зона» почала наближатися до міста ще в середині листопада, а наприкінці місяця на східних околицях Сіверська з’явилася перша «червона» ділянка, підконтрольна окупантам. З початку грудня ця зона суттєво розширилася — за два тижні під контролем росії опинилася понад половина міста, а решта залишалася у «сірій зоні».
Сіверськ входить до складу ширшої оборонної системи на півночі Донецької області. Зміна балансу сил у цьому районі впливає на оборону Слов’янська та Краматорська — ключових міст так званого «поясу фортець» Донбасу, які залишаються під контролем України. Аналітики зазначають, що захоплення Сіверська є частиною підготовки до подальших етапів російської кампанії на Донбасі, метою якої є повна окупація Донецької та Луганської областей.
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський 9 грудня наголосив, що оборона Покровська на Донеччині триває, і українські підрозділи утримують контроль над майже 13 квадратними кілометрами на півночі міста. Він також підкреслив, що Мирноград не перебуває в оточенні.
Покровськ, де, за оцінками місцевої влади на кінець жовтня, проживає близько 1 250 людей (до початку повномасштабного вторгнення рф — понад 60 тисяч), має стратегічне значення як важливий дорожній і залізничний вузол. Більшу частину року місто перебувало під постійною загрозою оточення з боку російських військ.
