Головна Суспільство Генштаб повідомляє про «найбільшу активність» армії Росії на Покровському напрямку протягом доби

Генштаб повідомляє про «найбільшу активність» армії Росії на Покровському напрямку протягом доби

by host

Російські війська продовжують наступальні дії, повідомляє Генеральний штаб у зведенні на 16:30 16 травня.

«На даний час доби найбільша активність спостерігається на Покровському напрямку. Українські воїни тримають лінію оборони та жорстко відповідають на дії загарбників», – йдеться в зведенні.

Згідно з ним, російські війська продовжують нарощувати зусилля на цьому напрямку, там зафіксували до 30 бойових зіткнень за день. Російська авіація працювала біля села Уманське в Покровському районі.

Протягом дня командування зафіксувало 79 бойових зіткнень. Зокрема, триває протистояння Сил оборони російському наступу на Харківщині, де було п’ять атак на українські позиції.

Читайте також: Росія не зможе окупувати Харків, якщо будуть дві системи Patriot – Зеленський

«Зокрема, противник намагається штурмувати наші війська в районі міста Вовчанськ. За підтримки авіації атакує в районі населеного пункту Липці. Також ударів ворожої авіації зазнали Веселе та Уди. В результаті бойових дій на цьому напрямку противник втратив 35 окупантів вбитими та пораненими, нашими воїнами знищено 14 одиниць ворожої техніки», – заявляє штаб.

Крім того, бойові зіткнення відбуваються на Куп’янському, Лиманському, Краматорському напрямках – на останньому, зокрема, було 13 спроб РФ прорвати оборону українських військ.

Вісім разів армія Росії намагалася штурмувати позиції на Курахівському напрямку – біля Костянтинівки, Новомихайлівки та Красногорівки. Стільки ж спроб було на Времівському напрямку поблизу Старомайорського, Микільського та Урожайного.

Крім того, російські загарбники шість разів намагалися вибити ЗСУ з Кринок на Херсонщині.

«На інших напрямках обстановка суттєвих змін не зазнала. Наші воїни продовжують стримувати ворога по всій лінії фронту та завдавати йому максимальних втрат», – заявляє Генштаб.

Читайте також: У Нацгвардії кажуть, що відбили наступ армії Росії у районі Липців

Вранці Генштаб повідомляв, що українські військові покращили тактичне положення та відтіснили противника в районі північніше Кислівки. На Куп’янському напрямку російські сили за підтримки бронетехніки намагалися атакувати позиції ЗСУ на напрямку Крохмальне – Берестове .

Також у Генштабі інформували про плани військ РФ максимально вклинитись у глибину міської забудови Вовчанська і там закріпитися.

Генеральний штаб Збройних сил України ввечері 15 травня повідомив, що на Куп’янському напрямку українські підрозділи «в результаті інтенсивного вогневого впливу противника» здійснили перегрупування «на більш вигідні позиції». Тоді у штабі додали, що бойові дії ще тривають на напрямках Кислівка – Іванівка, Котлярівка – Піщане, Куземівка – Стельмахівка, Ковалівка – Новоєгорівка.

Читайте також