Головна Важливе Гарантії безпеки для України: Єрмак про запобігання агресії в майбутньому

Гарантії безпеки для України: Єрмак про запобігання агресії в майбутньому

Гарантії безпеки будуть 100% запобігати будь-якій агресії в майбутньому – Єрмак

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив про результати американсько-українських переговорів, які відбулися в Джидді. Він підкреслив, що розглядаються різні стратегії, які мають на меті запобігти будь-якій агресії проти України в майбутньому.

Про це розповідає News IO

«Ми розглядали різні варіанти. Вони дійсно знаходяться різні на столі. Так як ці консультації, ці перемовини ще тривають, я не хотів би сьогодні говорити про якісь конкретні, тому що дійсно ми говорили сьогодні про різні варіанти, але це точно ті гарантії, які будуть 100% запобігати будь-якій агресії в майбутньому. Ми маємо доволі поганий досвід всіх Будапештських меморандумів, Мінських угод, які, на жаль, не дали нам жодних гарантій. І ця повномасштабна агресія сталася», – зазначив Єрмак.

Він також акцентував увагу на тому, що американські партнери усвідомлюють потреби України. Варіанти гарантій безпеки включатимуть участь різних країн, що є важливим аспектом для формування надійної системи безпеки.

Зустріч у Джидді: ключові учасники та обговорення

Нагадаємо, раніше президент Франції Емманюель Макрон закликав європейські країни та НАТО розробити план «визначення надійних гарантій безпеки» для України в разі припинення вогню. Зокрема, на пресконференції генеральний секретар НАТО Марк Рютте наголосив на важливості обговорення гарантій безпеки після досягнення мирної угоди.

В ході переговорів, що відбулися 11 березня у Саудівській Аравії, українську делегацію представляли Андрій Єрмак, міністр закордонних справ Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умеров, а також заступник керівника Офісу президента Павло Паліса. З американської сторони участь у переговорах взяли держсекретар Марко Рубіо, радник президента з національної безпеки Майкл Волц і спецпредставник президента США у справах Близького Сходу Стівен Віткофф.

Пропозиція припинення вогню та гуманітарні зусилля

Під час зустрічі Україна погодилася на пропозицію американської сторони щодо запровадження режиму припинення вогню у війні з росією на 30 днів. Делегації також обговорили важливість гуманітарних зусиль у рамках мирного процесу, зокрема під час режиму припинення вогню. Це включало обмін військовополоненими, звільнення цивільних осіб, а також повернення примусово переміщених українських дітей.

За підсумками зустрічі Сполучені Штати вирішили «негайно скасувати паузу в обміні розвідданими та відновити безпекову допомогу Україні».