Головна Політика Французькі законодавці після дебатів підтримали безпекову угоду з Україною

Французькі законодавці після дебатів підтримали безпекову угоду з Україною

by host

Національна асамблея – нижня палата парламенту Франції – після дебатів підтримала безпекову угоду з Україною.

Депутати підтримали документ 372 голосами «за», 99 були «проти», а 101 утримався.

Українські офіційні особи казали Reuters, що вони стурбовані тим, що голосування не переважною більшістю на користь Києва буде символічно негативним і може зашкодити зусиллям президента Еммануеля Макрона збільшити підтримку своєї країни в найближчі місяці.

«Утриматися – означає втекти від своїх обов’язків перед обличчям історії», – заявив прем’єр-міністр Габріель Аттал у парламенті, додавши, що голосування «проти» допоможе президенту Росії Володимиру Путіну.

Нацасамблея Франції провела голосування щодо стратегії уряду стосовно Україні, включаючи двосторонню угоду про безпеку, підписану французьким президентом Емманюелем Макроном і президентом України Володимиром Зеленським минулого місяця. Верхня палата – Сенат – має провести аналогічні дебати в середу.

Як пише агенція AFP, завдяки символічному голосуванню в парламенті Макрон змушує політичні партії зайняти публічну позицію щодо війни РФ проти України.

16 лютого Україна та Франція підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки. Париж оголосив про надання Україні трьох мільярдів євро військової допомоги протягом 2024 року.

Читайте також