Головна Політика Франція заперечує готовність до діалогу щодо України, як заявила РФ після переговорів Лекорню і Шойгу

Франція заперечує готовність до діалогу щодо України, як заявила РФ після переговорів Лекорню і Шойгу

by host
Франція заперечує готовність до діалогу щодо України, як заявила РФ після переговорів Лекорню і Шойгу

Франція спростувала заяви Росії про те, що вона висловила готовність вести діалог щодо України або обговорювати можливі мирні переговори під час розмови міністрів оборони двох країн у середу.

«Це неправда. У жодний момент ми не виявляли жодної готовності до діалогу щодо України, переговорів чи чогось подібного», – заявило джерело Reuters в уряді Франції.

3 квітня міністерство оборони Росії заявило, що під час розмови між французьким міністром оборони Себастьєном Лекорню та його російським колегою Сергієм Шойгу «була відзначена готовність до діалогу щодо України, вихідні положення могли б ґрунтуватися на «Стамбульській мирній ініціативі». Це була їхня перша розмова від початку повномасштабного вторгнення Москви.

Читайте також: Теракт у Росії та підтримка України: міністри оборони Франції та РФ поговорили вперше з жовтня 2022 року

У французькій версії розмови, ініційованої Парижем, зазначається, що дискусія була зосереджена на підвищенні терористичної загрози після нападу під Москвою, відповідальність за який взяло на себе угруповання «Ісламська держава» («ІД»).

У російській заяві також зазначено, що будь-яка ідея проведення зустрічі в Швейцарії щодо досягнення миру в Україні є «безглуздою», якщо Росія не буде учасником. Київ запропонував проведення саміту, але заявив, що Росія не буде запрошена.

За даними російської сторони, під час розмови Шойгу зазначив, що будь-яка «практична реалізація» пропозиції Макрона минулого місяця щодо відправки військ в Україну «створить проблеми для Франції»

Натомість у заяві міністерства оборони Франції засудили «загарбницьку війну» Росії проти України, а також заявили про намір продовжувати підтримувати Україну.

Читайте також