У Львівській області чотирьох учасників злочинної організації судитимуть за шахрайство, в результаті якого вони заволоділи 1,6 млн гривень довірливих громадян через фішингові сайти. Цю інформацію підтвердила Львівська обласна прокуратура.
Про це розповідає News IO
Організація шахрайської схеми
Згідно з матеріалами слідства, один з львів’ян, залучивши трьох знайомих, створив шахрайську схему, яка базувалася на використанні фішингових сайтів. Ці сайти поширювалися через соціальні мережі та месенджери. Потерпілим пропонувалася «грошова допомога від держави» або відомого благодійного фонду, але для її отримання необхідно було ввести особисті дані для авторизації в онлайн-банкінгу.
Наслідки шахрайства
“Насправді потерпілі перенаправлялись на фейкові сайти, які імітували сайти офіційних фінансових установ, де вони вносили номери банківських карток, паролі, логіни до своїх облікових записів. Таким чином отримувався доступ до банківських акаунтів, що давало змогу перераховувати гроші на підконтрольні обвинуваченим рахунки. Надалі за ці кошти купували криптовалюту”, – розповіли правоохоронці.
В результаті злочину потерпілим завдано шкоди на суму близько 1,6 млн гривень. Учасники шахрайської схеми вже затримані, а під час обшуків вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони та інші речові докази. Також були арештовані рахунки та автомобіль преміумкласу.
Щодо чотирьох учасників злочинної організації висунуті звинувачення у шахрайстві (ч. 5 ст. 190 КК України). Трьом з них інкримінують пособництво у несанкціонованому втручанні в роботу інформаційних систем (ч. 2 ст. 361 КК України), а одному чоловіку – створення та керівництво злочинною організацією (ч. 1 ст. 255 КК України). Інші співучасники підозрюються в участі у злочинній організації (ч. 2 ст. 255 КК України).