У Харківській області стартувала нова програма підтримки фермерів, реалізована спільними зусиллями Мінагрополітики, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) та Всесвітньою продовольчою програмою (ВПП) за підтримки урядів Австрії та Канади. Основна мета програми – очистити сільськогосподарські землі від вибухонебезпечних залишків війни та відновити їх для стабільної аграрної діяльності.
Про це розповідає News IO
Головна мета – гуманітарне розмінування
За словами Віталія Коваля, програма робить акцент на допомозі сільгоспвиробникам з прифронтових та деокупованих територій. Він підкреслив важливість подолання кризових наслідків війни, зокрема через гуманітарне розмінування та відновлення сільськогосподарських земель, зазначивши, що це є пріоритетом для Мінагрополітики. Співпраця з міжнародними партнерами спрямована на допомогу українським аграріям у ці складні часи.
Умови участі у програмі
Фермери, які обробляють від 3 до 300 га у Балаклійській, Барвінківській, Вільхівській, Донецькій, Ізюмській, Куньківській, Малинівській, Оскілівській, Печенізькій, Роганській, Савинській, Слобожанській, Чкаловській, Чугуївській та Шевченківській громадах, можуть подати свої заявки до 29 грудня 2024 року через Державний аграрний реєстр (ДАР).
Програма передбачає надання допомоги у протимінній діяльності, очищенні земель та отриманні фінансової підтримки, включаючи ваучери на відновлення діяльності. Для оцінки стану земель ФАО потребує детальної інформації про відсоток необроблених земель, кількість працівників господарства до та після лютого 2022 року, ступінь пошкодження земель та інші важливі дані.
«Дуже важлива допомога сільгоспвиробникам з прифронтових та деокупованих територій. Один з основних викликів – подолання кризових наслідків війни. В першу чергу, гуманітарне розмінування сільськогосподарських земель та їх повне відновлення. Сьогодні це один з пріоритетів роботи Мінагрополітики. Ми продовжуємо співпрацювати з міжнародними партнерами для допомоги українським аграріям», – наголосив Віталій Коваль.
Фермери повинні надати всі відповідні кадастрові номери постраждалих земель. Ці дані будуть зіставлені зі супутниковими знімками для забезпечення точної оцінки та ефективного планування реагування. Однак, подання заявки не гарантує отримання допомоги. Пріоритет буде надаватися зареєстрованим юридичним особам.
Ця ініціатива є важливим кроком у відновленні сільськогосподарського сектору регіону, що сприятиме підвищенню регіональної та глобальної продовольчої безпеки.