У парламенті України немає жодних ініціатив щодо мобілізації чоловіків віком від 18 до 25 років. Такі заяви можуть бути політичним тиском, спрямованим на дискредитацію української влади. Про це 14 січня в ефірі Радіо Свобода сказав Олександр Федієнко, народний депутат від партії «Слуга народу», який є членом комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
Про це розповідає News IO
«Станом на сьогодні будь-яких законодавчих ініціатив немає і не може бути… А до партнерів – якщо ви наші партнери, то не забувайте про це, бо, на жаль, навіть ту обіцяну зброю, яку ви обіцяли надати, вона не надана. А сформувати додаткові батальйони, які і так, до речі, в нас сформовані… Ми не можемо посилати на поле бою без зброї. Тому інколи дуже для мене незрозуміло, чому так відбувається. Можливо, це дійсно якийсь політичний тиск, для того, щоб намагатися дискредитувати чинну владу, парламент, президента», – сказав Федієнко.
Реакція на заяви США
Федієнко наголосив, що на даний момент немає підтверджень щодо скорочення військової допомоги з боку США, якщо мобілізаційний вік в Україні не буде знижено. Він зазначив, що варто зачекати, поки нова адміністрація Сполучених Штатів розпочне виконання своїх обов’язків, оскільки можливі кадрові зміни можуть вплинути на політику підтримки України.
Раніше радник із нацбезпеки президента США Джо Байдена Джейк Салліван в інтерв’ю Bloomberg заявив про необхідність вирішення питання зниження віку мобілізації в Україні. Також майбутній радник обраного президента США Дональда Трампа Майк Волц в інтерв’ю телеканалу ABC наголосив на можливості отримання Україною сотень тисяч нових військових, відзначивши, що зараз вік мобілізації в Україні становить 26 років.