Оцінка Служби зовнішньої розвідки Естонії (EFIS) щодо зусиль росії в підготовці до можливого конфлікту з НАТО перекликається з позицією Інституту дослідження війни (ISW). У звіті ISW зазначено, що ці дані підтверджують актуальність загроз з боку російської федерації.
Про це розповідає News IO
Зусилля росії в підготовці до війни
У доповіді естонської розвідки, опублікованій 12 лютого, йдеться про те, що росія активно мобілізує ресурси та відновлює свою армію. Мета цих дій, як зазначено, полягає в тому, щоб «підтримувати війну в Україні та готуватися до потенційного конфлікту з НАТО». Експерти вважають, що темпи переозброєння росії залежать від тривалості та результату нинішнього військового конфлікту.
«EFIS також оцінила, що припинення або заморожування війни в Україні на вигідних для росії умовах дозволить росії на постійній основі розмістити більше сил уздовж кордонів із сусідніми державами-членами НАТО, ніж до повномасштабного вторгнення росії в Україну в лютому 2022 року – відповідно до давніх оцінок ISW», – зазначає інститут.
У звіті також йдеться, що до 2030 року росія планує виділяти в середньому 1 мільйон євро на розвиток свого проєкту «Безпілотний літальний апарат», започаткованого в грудні 2023 року. Такі інвестиції можуть суттєво посилити військові спроможності росії.
Потенційні загрози для НАТО
На думку ISW, у березні 2024 року росія може готуватися до масштабного протистояння з Північноатлантичним альянсом «у коротші строки, ніж раніше припускали деякі західні аналітики». Ці прогнози викликають занепокоєння серед країн-членів НАТО, оскільки загроза з боку росії залишається актуальною.
Днями генеральний секретар НАТО Марк Рютте підкреслив, що у разі нападу росії на Північноатлантичний альянс, на неї чекає поразка. Ці заяви свідчать про серйозність ситуації та готовність НАТО реагувати на потенційні загрози.