Головна Політика Ердоган вважає, що мирні плани без Росії не дадуть «жодних результатів»

Ердоган вважає, що мирні плани без Росії не дадуть «жодних результатів»

by host
Ердоган вважає, що мирні плани без Росії не дадуть «жодних результатів»

Президент Туреччини Таїп Ердоган заявив, що необхідно уникати будь-яких кроків, які можуть посилити війну в Україні. Про це він заявив на зустрічі з іноземними послами в Анкарі.

«Висловлюючи нашу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, ми вже казали, що мирні плани без участі Росії не дадуть жодних результатів», – сказав Ердоган, маючи на увазі запланований саміт української «формули миру» у Швейцарії наприкінці цього року, повідомляє Reuters.

За його словами, Анкара також вважає, що «слід уникати кроків, які призведуть до загострення конфліктів у регіоні, які також поширяться на НАТО».

Читайте також: Кремль використовує ініціативи Китаю і Туреччини щодо мирних переговорів для підриву допомоги Україні – ISW

Туреччина виступила майданчиком для переговорів української та російської делегацій після початку повномасштабного вторгнення РФ – у березні 2022 року. Тоді ці переговори не завершились миром. Після того Анкара заявляла про готовність прийняти мирні переговори і бути посередником, а президент Туреччини неодноразово зустрічався чи проводив телефонні переговори як з українською, так і з російською стороною.

У листопаді 2022 року президент України Володимир Зеленський представив план, який складається з десяти пунктів, відомий як «формула миру». Зокрема, він передбачає, що будь-які переговори з Москвою можуть розпочатися лише після повернення нею всіх зайнятих територій, включаючи анексований Крим, та виведення військ із усіх окупованих нею регіонів. У вересні 2022 року в Україні затвердили рішення, яке, зокрема, передбачає неможливість ведення переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним.

Читайте також