Головна Важливе енергетики анонсували зміну графіків вимкнення світла

енергетики анонсували зміну графіків вимкнення світла

by host
енергетики анонсували зміну графіків вимкнення світла

В Україні з 9 по 24 липня змінять графіки відключень світла. У кожній області в один із днів протягом цих двох тижнів не буде обмежень, повідомляє пресслужба «Укренерго».

За даними відомства, в інші дні відключення відбуватимуться згідно з графіками обленерго.

«Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області. Такі виміри проводяться щороку – взимку та влітку – і дають можливість нам більш чітко прогнозувати режими роботи енергосистеми країни», – йдеться в повідомленні.

У випадку відсутності масованих атак Росії на енергетичну інфраструктуру, орієнтовний графік режимних вимірів наступний:

  • 9 липня: Дніпропетровська область;
  • 10 липня: місто Київ;
  • 11 липня: Київська, Хмельницька області;
  • 12 липня: Донецька, Чернігівська, Одеська області;
  • 16 липня: Запорізька, Вінницька, Рівненська області;
  • 18 липня: Волинська, Львівська, Чернівецька області;
  • 19 липня: Тернопільська; Полтавська, Херсонська, Закарпатська області;
  • 23 липня: Черкаська, Харківська, Миколаївська області;
  • 24 липня: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Кіровоградська області.

Завдяки таким вимірам, кажуть в «Укренерго», можна буде побачити, як поводяться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії.

«Ми зможемо визначити, скільки саме зараз, влітку, споживає кожна область без застосування обмежень, і скільки кожній області потрібно електроенергії для життєдіяльності. Отримані результати враховують зміни у кількості населення та у розміщенні підприємств», – зазначили у пресслужбі.

Енергетики наголосили, що аналіз цих даних дозволить надалі забезпечити «більш рівномірний та коректний» розподіл наявної в системі потужності між регіонами. Крім того, «це дозволить отримати більш точні дані про те, як розвивати енергосистему, підвищуючи її стійкість до російських атак».

Член наглядової ради «Укренерго» Юрій Бойко заявив 3 липня, що ситуація з енергопостачанням може поліпшитися у останній декаді липня, коли планується вихід з ремонтів низки генеруючих установок, а також зниження температури.

В Україні діють графіки погодинних вимкнень світла через комбіновані цілеспрямовані атаки РФ на українську енергосистему. Українські енергетичні обʼєкти упродовж останніх місяців регулярно зазнавали ударів російських ракет і дронів. Електроенергії значно не вистачає для покриття потреб всіх споживачів.

Читайте також