Головна Агросектор Експорт соняшникової олії перевищив довоєнні показники

Експорт соняшникової олії перевищив довоєнні показники

by host
Експорт соняшникової олії перевищив довоєнні показники

Згідно з оновленою оцінкою ІА «АПК-Інформ», в травні 2023/24 МР з України було експортовано 714 тис. тонн соняшникової олії (+14% до показника у квітні), що стало максимальним місячним обсягом із січня 2021 р. В цілому за всю історію експорту даної продукції з країни це третій за величиною місячний обсяг відвантажень.

Загалом за підсумками вересня-травня 2023/24 МР з країни було експортовано рекордні для вказаного періоду 5,14 млн тонн олії.

Одним з основних факторів, що сприяв активному експорту продукту в поточному сезоні, став високий попит на соняшникову олію на тлі її конкурентної вартості порівняно з іншими рослинними оліями. Крім того, стабільна робота українських портів забезпечила практично безперебійне відвантаження продукту.

Враховуючи майже рекордні темпи переробки соняшнику в сезоні-2023/24 та нижчий урожай олійної у 2023 р. щодо довоєнного рівня, запаси цієї культури на початок червня, за нашою оцінкою, є мінімальними за багаторічний період. Таким чином, у червні-серпні 2023/24 МР очікується скорочення переробки та, відповідно, пропозиції соняшникової олії, причому не тільки з України, а й з Причорноморського регіону в цілому.

Зазначимо, що ключовим ринком для реалізації української продукції у поточному сезоні залишаються країни ЄС із часткою 60% (40% у попередньому сезоні). Експорт олії у цьому напрямку збільшився на 81%. Водночас для Євросоюзу Україна є основним постачальником соняшникової олії з часткою 93% проти 89% у попередньому сезоні (за даними Єврокомісії).

Джерело: Аграрні новини

Читайте також