Головна Суспільство Експерти МАГАТЕ чули артилерійський вогонь, ймовірно, з території ЗАЕС – звіт

Експерти МАГАТЕ чули артилерійський вогонь, ймовірно, з території ЗАЕС – звіт

by host
Експерти МАГАТЕ чули артилерійський вогонь, ймовірно, з території ЗАЕС – звіт

Ситуація з ядерною безпекою на Запорізькій атомній електростанції залишається «надзвичайно вразливою», заявив генеральний директор Міжнародного агентства атомної енергії Рафаель Маріано Ґроссі у звіті 28 березня.

«Ми не можемо дозволити собі втратити пильність у будь-яку секунду», – заявив він.

Звіт МАГАТЕ також зазначає, що експерти агентства, які перебувають на майданчику, протягом останнього тижня щодня чули вибухи на різних відстанях від станції.

Читайте також: Енергетики відновили лінію живлення ЗАЕС – «Енергоатом»

«За словами експертів, кілька разів звуки лунали звідкись поблизу станції, імовірно, від артилерійського вогню. В ніч проти 22 березня та вчора (27 березня – ред.) було чути вогонь стрілецької зброї неподалік. Крім того, вчора на місці спрацював сигнал авіаційного нальоту, що відклало запланований візит команди МАГАТЕ на сховище сухого відпрацьованого палива ЗАЕС до кінця дня», – йдеться в тексті.

Протягом тижня команда МАГАТЕ не фіксувала проблем, пов’язаних з ядерною безпекою. Водночас експерти вказують на те, що фактичне російське керівництво ЗАЕС досі не забезпечило їм належний доступ до всіх зон станції, важливих для ядерної безпеки.

Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС на початку березня 2022 року. У вересні 2023 року президент «Енергоатому» повідомив, що на станції залишаються працювати 822 українських атомників. Україна неодноразово звинувачувала російських окупантів у викраденнях і катуваннях персоналу станції.

Читайте також