На панельній дискусії «Інтеграція сільськогосподарського сектору України в кліматичну регуляторну систему ЄС» обговорили важливість адаптації до змін клімату. Міністр аграрної політики та продовольства України Денис Башлик підкреслив роль політиків у забезпеченні стійкості сільськогосподарської галузі.
Про це розповідає News IO
Плани до 2030 року
Денис Башлик зазначив, що один із пріоритетів Міністерства — розвиток агросектору при мінімальному впливі на довкілля. За його словами, на це націлена ухвалена Урядом Стратегія розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні на період до 2030 року. Ця стратегія є основою для впровадження технологій зменшення викидів парникових газів.
«Для забезпечення сталого землеробства та зменшення викидів парникових газів наразі формується структура посівних площ з впровадженням ресурсоефективних технологій вирощування посухостійких сортів та гібридів сільськогосподарських культур. Також розробляються інвестиційні та інфраструктурні проєкти з відновлення та розвитку меліоративних систем, впроваджуються сучасні технології обробітку ґрунту, запроваджується органічне землеробство, технології мінімального обробітку ґрунту», — зазначив Денис Башлик.
Важливість міжнародної співпраці
На конференції СОРО29, яка відбулася в Баку, експерти з різних країн обговорювали, як Україна може покращити свою екологічну стійкість. Учасники наголошували на необхідності співпраці з ЄС для впровадження інноваційних рішень у сільському господарстві. Це сприятиме зниженню впливу на оточуюче середовище та забезпеченню продовольчої безпеки в умовах кліматичних змін.