Нідерланди обіцяють надати Україні ті частини системи Patriot, за які відповідає їхня країна, «дуже скоро». Про це заявив очільник Міноборони Нідерландів Рубен Брекелманс, відповідаючи у Вашингтоні на запитання кореспондентки Радіо Свобода.
«Щодо тих частин системи Patriot, які ми постачаємо, – можу сказати, що ми їх поставимо дуже скоро. Що стосується F-16… Не можу оголосити якісь конкретні дати, бо ми знаємо, що росіяни й Путін також цікавляться, коли ці F-16 будуть поставлені. Тому з міркувань безпеки не називаємо жодних конкретних дат. Звісно, ми наполегливо працюємо, щоб ці F-16 були доставлені якомога швидше», – заявив Брекелманс.
Читайте також: Нідерланди виділять Україні 300 млн євро на озброєння для F-16 – уряд
Коментуючи оцінку Володимира Зеленського потреб України у 128-м винищувачів, нідерландський урядовець пояснив, де партнерів можуть спіткати труднощі.
«Звичайно, ми знаємо, що Україна хоче мати більше F-16, ніж ми вже пообіцяли. В Нідерландах ми вже вирішили, як будемо доставляти всі наші F-16: або безпосередньо в Україну, або для тренувань. Інші країни також можуть надати більше, але в такому випадку потрібно буде навчити більше українських пілотів. Це нелегко, F-16 – складна система. Тому ми наполегливо працюємо, щоб якомога швидше відкрити європейський навчальний центр у Румунії… Можливо, потрібно буде навчити більше українських пілотів», – резюмував Брекелманс.
Читайте також: Європа «надто наївна» щодо Росії, допомогу Україні слід збільшити – Фредеріксен
9 липня кілька країн – CША, Нідерланди, Німеччина, Італія, Румунія – пообіцяли передати Україні додаткові системи протиповітряної оборони. Йдеться про додаткові батареї Patriot від США, Німеччини та Румуні, компоненти комплексу Patriot, надані Нідерландами та іншими партнерами, для забезпечення роботи додаткової батареї Patriot, а також про додаткову систему SAMP-T від Італії.
Президент України Володимир Зеленський на Конференції з відновлення України у Берліні 11 червня заявив, що Україна потребує щонайменше сім систем Patriot для закриття основних міських агломерацій від ударів Росії.
9-11 липня у Вашингтоні проходить саміт НАТО. Питання стримування агресії Росії і підтримки України є одними із головних на ювелейному зібранні, яке Альянс проводить у 75-й рік від свого створення.
Зеленський після прибуття до Вашингтону повідомив, що у фокусі роботи України на саміті буде отримання систем протиповітряної оборони, літаків та гарантій безпеки.