Головна Політика Дозвіл бити німецькою зброєю по Росії не сприятиме ескалації – Шольц

Дозвіл бити німецькою зброєю по Росії не сприятиме ескалації – Шольц

by host

Канцлер Німеччини Олаф Шольц не бачить небезпеки в останній зміні курсу щодо України, яка дозволила Києву використовувати надану Німеччиною зброю для ударів по російській території.

«Ми впевнені, що це не сприятиме ескалації, тому що, як сказав президент США, мова йде лише про можливість захистити велике місто, наприклад, Харків», – сказав Шольц 3 червня в інтерв’ю німецькій радіостанції Antenne Bayern.

Він зазначив, що рішення було прийнято «ретельно» з «друзями і союзниками Німеччини», але наголосив, що потрібно бути обережними.

Те, що необхідно зробити в політичному плані, «ґрунтується не на наступній появі на ток-шоу, а на тому, що може бути розумно зроблено», – додав канцлер Німеччини.

Раніше речник уряду Штеффен Гебештрайт оголосив про рішення канцлера Німеччини дозволити Україні використовувати зброю, надану Німеччиною, проти військових об’єктів у Росії.

31 травня державний секретар США Ентоні Блінкен офіційно підтвердив, що президентДжо Байден надав дозвіл для України бити американською зброєю по військових об’єктах на території РФ.

Однак дозвіл поширюється тільки на території, що безпосередньо прилягають до Харківської області, де впродовж останніх тижнів російські війська перейшли кордон і окупували кілька прикордонних територій. Удари по російських тилах (якщо йдеться про міжнародно визнану територію Росії), зокрема з використанням ракет ATACMS, Вашингтон, як і раніше, не підтримує.

Низка європейських держав, а також голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель підтримали дозвіл Україні застосовувати західну зброю для ударів по військових цілях у Росії.

Читайте також