У період з 14 лютого по 4 березня 2025 року рівень довіри до президента України Володимира Зеленського підвищився до 67%, а частка тих, хто не довіряє, знизилася до 29%. Таким чином, баланс довіри-недовіри став +38%, згідно з даними опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС).
Про це розповідає News IO
На початку лютого 2025 року, перед загостренням відносин між Україною та США, 57% українців висловлювали довіру до Зеленського, у той час як 37% не довіряли йому. Баланс довіри-недовіри тоді становив +20%.
Довіра в різних регіонах
Згідно з результатами опитування, довіра до президента дещо нижча на Сході України, але навіть у цьому регіоні 60% населення довіряють Зеленському, а 36% не довіряють. В інших регіонах, таких як Захід, Центр і Південь, цей показник коливається в межах 66-69% довіри та 28-30% недовіри.
Коментарі експерта
Антон Грушецький, виконавчий директор КМІС, коментуючи результати опитування, зауважив, що основною причиною зростання довіри до президента є сприйняття риторики нової американської влади як атаки на всю Україну.
«Українці сприймають риторику нової влади США як атаку на всю Україну і всіх українців. Безумовно, твердження, що нібито Україна «спровокувала» Росію, чи несе відповідальність за вторгнення, що взагалі Росію не варто називати «агресором», ведення переговорів без участі України, голосування США «проти» резолюції в ООН та інше зовсім розходяться з громадською думкою українців», – пояснив Грушецький.
Варто зазначити, що президент США Дональд Трамп 19 лютого заявив, що Зеленський є «диктатором без виборів» і що його рейтинг впав до 4%, наголосивши на необхідності проведення виборів в Україні через «об’єктивну ситуацію».
Після цих заяв низка європейських лідерів висловила підтримку президенту Зеленському. Сам він заперечив інформацію про свій низький рейтинг, назвавши це російською дезінформацією.
Президент росії Володимир Путін називає Зеленського «нелегітимним» президентом України та заявив, що не готовий підписувати мирний договір з ним. Хоча формально президентські повноваження Зеленського мають закінчитися в травні 2024 року, в Україні триває воєнний стан, що унеможливлює проведення виборів.
Опитування було проведено методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України. Було опитано 1029 респондентів віком від 18 років, які проживають на території, контрольованій українським урядом. Статистична похибка вибірки не перевищує 4,1% для показників, близьких до 50%, і 1,8% для показників, близьких до 5%.