Державний секретар США Марко Рубіо утримався від прямого визначення президента рф володимира путіна як «воєнного злочинця», підкресливши, що головним завданням для американської дипломатії сьогодні є досягнення миру в Україні.
Про це розповідає News IO
Позиція Рубіо щодо відповідальності росії
Під час засідання в Конгресі США конгресмен Білл Кітінг поставив Марко Рубіо запитання стосовно його ставлення до дій путіна, нагадавши про його різку критику ще за часів роботи в Сенаті. Зокрема, Кітінг поцікавився, чи вважає він, як і раніше, російського лідера «воєнним злочинцем».
«Я думаю, що ви можете подивитися на випадки, які там сталися, і, безумовно, охарактеризувати їх як воєнні злочини, але наш намір полягає в тому, щоб закінчити війну. Ми не можемо закінчити війну, не поговоривши з Путіним».
Рубіо наголосив, що нинішнім пріоритетом для США є припинення війни в Україні: «Ми намагаємося закінчити війну… Відповідь — воєнні злочини були скоєні, без сумніву. І хто несе за це відповідальність — настане час і місце для цього. Але зараз завдання полягає в тому, щоб закінчити війну», — додав держсекретар США.
Міжнародні ініціативи щодо притягнення до відповідальності
Питання відповідальності російського керівництва за злочини проти України набуло нового розвитку після підтримки Комітетом міністрів Ради Європи створення спеціального трибуналу для України. У Львові, під час засідання 9 травня, представники 35 європейських країн разом із лідерами України та Ради Європи підписали заяву про створення такого трибуналу щодо злочину агресії росії.
Також 17 березня 2023 року Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду видала ордери на арешт президента рф володимира путіна та уповноваженої росії з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Це рішення було ухвалено через підозру у скоєнні воєнного злочину — незаконній депортації українських дітей.
Попри дипломатичні зусилля зі встановлення миру, міжнародна спільнота продовжує наполягати на покаранні осіб, відповідальних за воєнні злочини, скоєні під час війни проти України.