Державний секретар Сполучених Штатів Америки Марко Рубіо ухвалив рішення призупинити виконання грантів на закордонну допомогу. Про це повідомляють американські ЗМІ, зокрема Politico та агентство Reuters.
Про це розповідає News IO
Вказівки для дипломатичних установ
Згідно з інформацією, журналісти посилаються на розпорядження Рубіо, яке надіслано всім дипломатичним і консульським установам. В ньому міститься вимога зупинити реалізацію майже всіх «чинних грантів щодо іноземної допомоги», що стало чинним негайно. Politico зазначає, що це розпорядження може бути трактоване по-різному.
Військова підтримка залишається у фокусі
Остап Яриш, журналіст «Голосу Америки», у соцмережі X наводить інформацію своїх джерел з Пентагону, що останній указ не стосується військової допомоги. Він припустив, що «може йтись про програму FMF (Foreign Military Financing, «Закордонне військове фінансування»), але закладені кошти на підтримку України давно витратили».
За повідомленням Reuters, відділ зовнішньої допомоги Держдепартаменту США, діючи за вказівкою Рубіо, роз’яснив, що військова допомога для Ізраїлю та Єгипту залишиться без змін. Інші країни в цьому контексті не згадуються.
Представник USAID, який побажав залишитися анонімним, повідомив, що співробітникам, відповідальним за проекти в Україні, було наказано призупинити їхню реалізацію. Серед заморожених проектів виявилися ініціативи з підтримки шкіл і медичної допомоги, зокрема невідкладна допомога матерям та вакцинація дітей.
Рішення про подальшу долю програм, а також їх зміни чи скасування «будуть ухвалені» Рубіо після перегляду протягом наступних 85 днів. Як зазначено, до цього часу держсекретар може затвердити винятки.
Нагадаємо, що 20 січня президент США Дональд Трамп підписав указ про тимчасову паузу в наданні зовнішньої допомоги іншим країнам на 90 днів для оцінки ефективності програм.
Згодом Пентагон уточнив, що це розпорядження не впливає на програми військової допомоги Україні.