Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен під час свого візиту до Гренландії закликала Сполучені Штати до зміцнення співпраці в питаннях безпеки в Арктиці. Водночас вона категорично відкидала ідею Вашингтона щодо можливого анексування острова.
Про це розповідає News IO
На пресконференції, в якій також взяли участь виконувач обов’язків голови уряду Гренландії Муте Буруп Егеде та новообраний голова уряду Єнс-Фредерік Нільсен, Фредеріксен звернулася до США англійською мовою. Вона підкреслила:
«Я хотіла б скористатися цією можливістю, щоб надіслати послання безпосередньо Сполученим Штатам Америки. Йдеться не лише про Гренландію чи Данію, йдеться про світовий порядок, який ми будували разом по той бік Атлантики протягом багатьох поколінь. Ви не можете анексувати іншу країну, навіть з аргументом про безпеку».
Ця заява пролунала після зустрічі держсекретаря США Марко Рубіо та міністра закордонних справ Данії Ларса Локке Расмуссена на саміті НАТО у Брюсселі. За словами Расмуссена, Рубіо визнав право Гренландії на самовизначення, а Держдепартамент США підтвердив міцні відносини між Вашингтоном і Копенгагеном.
Нагадаємо, що президент США Дональд Трамп 28 березня знову підтвердив свій намір взяти Гренландію під контроль США, зазначивши, що
«Гренландія необхідна нам для національної та міжнародної безпеки».
Варто зазначити, що раніше на заяви Трампа про контроль над Гренландією прем’єр-міністр регіону Мута Егеде відповів, що острів «не продається».
Гренландія є автономною територією в складі Королівства Данія, має власний уряд і парламент.