Головна Важливе чинного міністра підозрюють у заволодінні державною землею

чинного міністра підозрюють у заволодінні державною землею

by host

Національне антикорупційне бюро України заявляє, що ексголову аграрного комітету Верховної Ради – чинного міністра викрили на заволодінні державною землею на 291 мільйон гривень і спробі заволодіння землею ще на 190 мільйонів гривень.

«До складу злочинної групи на чолі з топпосадовцем входили службові особи органів Держгеокадастру, а також особи, які контролювали діяльність цих органів, так звані куратори. Учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок. Надалі за допомогою підконтрольних посадовців обласного Держгеокадастру ділянки передали у власність заздалегідь визначеним громадянам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю», – йдеться в повідомленні.

У НАБУ зауважили, що схема була реалізована в 2017-2021 роках, а її учасники, за даними слідства заволоділи 1250 земельними ділянками загальною площею 2493 га, вартість яких на той момент становила понад 291 мільйон гривень.

«Вони також здійснили спробу заволодіти 3282 га землі вартістю близько 190 млн грн, однак їм завадили детективи НАБУ і прокурори САП, які провели обшуки та наклали на ділянки арешт», – йдеться в повідомленні.

У НАБУ зауважили, що наразі про підозру повідомили організатору схему, чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру й особі, яка сприяла вчиненню злочину.

Імені міністра (як і інших фігурантів справи) у бюро не вказують, але, за даними Суспільного, яке посилається на джерела в правоохоронних органах, йдеться про Миколу Сольського, міністра аграрної політики і продовольства.

Сольський, який перебуває на посаді міністра від березня 2022 року, ситуацію наразі не коментував.

Читайте також