Головна Агросектор Чому ціни на макарони та молочні продукти зростають: аналіз причин

Чому ціни на макарони та молочні продукти зростають: аналіз причин

by host

Інфляція в Україні продовжує набирати обертів: за останній місяць її рівень підскочив з 4,3% у червні до 5,4% у липні. Паралельно з цим зростають витрати компаній, що викликає побоювання щодо можливого підвищення цін на продукти харчування в майбутньому.

Про це розповідає News IO

Згідно з інформацією від “Мінфін”, виробники попереджають, що їхні фінансові резерви вичерпуються, і це неминуче призведе до збільшення вартості товарів. Липневі масові відключення електроенергії стали серйозним викликом для багатьох підприємств, змушуючи заводи переходити на роботу від генераторів. Вартість електроенергії, виробленої генераторами, значно вища за стандартні тарифи, і може сягати 20-30 гривень за кіловат, за словами експерта ринку енергетики Олега Попенка.

Національний банк України також підтверджує негативні тенденції. У своєму звіті НБУ попереджає, що подальше зростання цін неминуче через декілька факторів: вичерпання запасів від високих урожаїв минулих років, дефіцит електроенергії та кваліфікованих кадрів, перегляд адміністративних тарифів та акцизів, а також вплив літньої посухи на врожайність.

1

Генеральний директор концерну “Ярослав”, до складу якого входить Київська макаронна фабрика, Олександр Барсук повідомив про вже здійснене підвищення цін на макаронні вироби на 2 гривні (до 22 гривень за кілограм) через значне зростання вартості борошна. Він також зазначив, що макаронні підприємства особливо страждають від перебоїв у електропостачанні, на відміну від хлібопекарських.

Асоціація виробників молока відзначає, що на початку серпня ціни на молочні продукти зросли через зменшення виробництва молока, його подорожчання та проблеми з електропостачанням. Зокрема, ціни на пастеризоване молоко підвищилися на 1% порівняно з попереднім місяцем і на 18% у порівнянні з минулим роком. Йогурти подорожчали на 2% за місяць і на 16% у річному вимірі. Вартість сиру зросла на 4,6% за місяць, вершкове масло подорожчало на 4%, а тверді сири – на 3-5%. Виробники молочної продукції прогнозують, що восени ціни можуть зрости ще на 5%.