Головна Агросектор Через погодні умови Мінагрополітики переглянуло прогноз урожаю: що відомо

Через погодні умови Мінагрополітики переглянуло прогноз урожаю: що відомо

by host

Міністерство аграрної політики переглянуло прогноз урожаю у 2024 році, збільшивши його із 74 до 77 млн тонн. Причина – сприятлива погода.

Про це повідомив виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький.

Він зазначив, що в Україні вже зібрано понад 3 млн. тонн зернових. Аграрії збирають пшеницю, ячмінь, горох, ріпак та сою.

“Порівняно з першим весняним прогнозом ми зробили перегляд у бік збільшення. На сьогодні наш прогноз становить 77 млн тонн, з них 56 млн тонн зернових та 21 млн тонн олійних культур. Тобто це приблизно плюс 5%”, – зазначив Висоцький.

За його словами, це поки що на 5-7% менше, ніж показник минулого року (82,8 млн тонн).

Але по пізніх культурах, таких як кукурудза, соняшник чи соя, ще триває активна фаза вегетаційного розвитку, і погодний фактор у липні-серпні може суттєво вплинути на врожайність.

“За ранніми культурами, такими як пшениця, ячмінь та ріпак, прогнози досить оптимістичні, завдяки чому ми могли переглянути в бік збільшення поточний прогноз виробництва зернових та олійних культур із 74 до 77 млн тонн”, – заявив Висоцький.

За його словами, збирання врожаю цьогоріч розпочалося приблизно на дві тижні раніше, ніж зазвичай.

Як повідомив керівник Мінагрополітики, агрометеорологічні умови протягом третьої декади червня були сприятливими як для закінчення вегетації ранніх зернових, так і для формування врожаю пізніх культур. Дощі, які пройшли протягом червня на більшій частині території країни, значно покращили вологозабезпечення ґрунту.

Зауважимо, що торік Україна зібрала 59,8 млн тонн зерна. Пшениці зібрано, за официальними даними, 21,6 млн. тонн, кукурудзи — 31 млн. тонн, ячменю — 5,5 млн. тонн. Олійних культур було зібрано 23 тони.

Джерело: Новини аграрного бізнесу

Читайте також