Головна Важливе Чехія підтримує дозвіл Україні бити вглиб РФ, але далекобійну зброю постачають інші країни

Чехія підтримує дозвіл Україні бити вглиб РФ, але далекобійну зброю постачають інші країни

by host

Україна має право оборонятися, в тому числі на території Росії – про це сказав у коментарі Радіо Свобода міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський в рамках конференції з безпеки Globsec у Празі.

За його словами, Чехія має «дуже просту позицію»:

«Україна є жертвою агресії, і згідно зі Статутом ООН агресор має право захищатися. Ця оборона за логікою може відбуватися і на території агресора. Це означає, що Чеська Республіка не встановлює жодних обмежень на системи, які вона надає, або на зброю чи боєприпаси, які вона постачає, на те, яке військове обладнання постачається в Україну».

На думку Ліпавського, краще, якщо російський літак, який є носієм ракет і бомб, «навіть не злетить», ніж протиповітряній обороні доведеться збивати ракети, випущені на Україну.

Читайте також: «Я довіряю своєму уряду»: спікерка парламенту Чехії про закупівлю боєприпасів для України

Водночас чеський дипломат визнав, що існує «багато труднощів і багато розбіжностей» між союзниками України в цьому питанні.

«Давайте будемо реалістами в тому, що найскладніші системи озброєння, які можуть мати велику дальність або просто поставити постачальника перед певними стратегічними дилемами, не надходять із Чехії. Це означає, що ми не (стикаємося – ред.) з питаннями, які виникають, наприклад, у деяких наших союзників», – каже він.

Ліпавський додав, що його країна продовжить підтримувати Україну у військовому, гуманітарному та політичному планах «стільки, скільки знадобиться Україні, щоб перемогти».

Читайте також: Павел вважає, що партнери України не мають обмежувати їй використання зброї для самооборони

Але він визнав, що збереження «солідарності», про яку говорила раніше голова Єврокомісії, є проблемою навіть серед центральноєвропейських країн, враховуючи таких союзників, як Угорщина та Словаччина.

«Тут багато труднощів і багато розбіжностей. Але це наше завдання – утримати їх якомога ближче», – додав міністр.

Напередодні президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн назвала Центральну Європу «серцем солідарності, що б’ється» від початку повномасштабного вторгнення Росії до України лютому 2022 року.

Читайте також: Кулеба про дозвіл на удари вглиб Росії: «якщо рішення ухвалюються, Україна успішна на місцях»

Раніше американське видання Politico повідомило, що представники української влади у Вашингтоні цього тижня готуються представити посадовцям національної безпеки США список далекобійних цілей у Росії, які, на їхню думку, можуть вразити Сили оборони, якщо буде скасовано обмеження на використання своєї зброї.

Після чергової масованої атаки український президент Володимир Зеленський вкотре закликав партнерів України зняти обмеження щодо далекобійності західною зброєю.

Однак Вашингтон заявив, що політика щодо використання американської зброї для ударів усередині Росії не змінилася і він не дозволяє Україні використовувати її.

За даними аналітиків американського Інституту вивчення війни (ISW), в Росії є щонайменше 250 військових об’єктів у зоні дії наданих США ракет ATACMS.

Читайте також